Посольство України в Австралії

10, Київ 13:03

Головні новини

19 квітня ц.р. за ініціативи Посольства України в Австралії при підтримці Центру ядерного нерозповсюдження і роззброєння Австралійського національного університету у столиці країни м. Канберра пройшов міжнародний семінар «Усунення ядерних загроз: Уроки Чо | 22 квітня, 03:16

Участь у семінарі взяли ключові австралійські експерти у галузі ядерної безпеки і роззброєння, серед яких колишній міністр закордонних справ Австралії, а нині ректор Національного університету Австралії Гарeт Еванс, представники Міноборони та МЗС Австралії, Австралійського агентства з гарантій та нерозповсюдження, представники дипломатичного корпусу, в т.ч. 6 глав дипломатичних представництв (Польщі, Чехії, Словенії, Естонії, Грузії, Фінляндії).

З доповідями на заході виступили Посол України, Посол Фінляндії, Представники Міністерства оборони та Міністерства закордонних справ Австралії, Центру ядерного нерозповсюдження і роззброєння Австралійського національного університету. Головну доповідь озвучив колишній міністр закордонних справ Австралії, провідний експерт у галузі нерозповсюдження Гаррет Еванс.

Порядок денний семінару включав три сесії присвячені питанням ядерної безпеки, ядерних гарантій та нерозповсюдження.

У своєму виступі Посол України привернув увагу до унікального досвіду України, як у сфері боротьби із наслідками ядерної катастрофи, так і у сфері глобальних викликів щодо гарантування ядерної безпеки у контексті порушення РФ Будапештського меморандуму.

«Я впевнений, що наш семінар є своєчасним і корисним, а уроки України потребують окремого вивчення, оскільки охоплюють широкий спектр ядерної проблематики, починаючи з питань ядерної безпеки, і закінчуючи питаннями контролю над ядерними озброєннями», – наголосив у своєму вступному слові Посол України в Австралії Микола Кулініч.

У ході дискусії було обговорено не тільки наслідки та уроки жахливих трагедій у Чорнобилі та Фукусімі, а й наслідки втрати контролю над ядерним матеріалом через окупацію РФ Автономної Республіки Крим та м.Севастополь, ведення збройних конфліктів проти держави, на території якої розміщені ядерні електростанції.

Учасники заходу, до числа яких входили ключові експерти у галузі ядерної безпеки і роззброєння, представники Міноборони та МЗС Австралії, включаючи колишнього міністра закордонних справ, а нині ректора Національного університету Австралії, провідного експерта у галузі нерозповсюдження Гарі Еванса, наголосили на важливості дотримання існуючих зобов’язань у сфері нерозповсюдження та гарантування ядерної безпеки. Вони також засудили використання енергоносіїв у якості зброї і наголосили на необхідності гарантувати безпеку зберігання ядерних відходів.

Окремо було обговорену проблематику розбудови відносин взаємодовіри між урядом та суспільством, розвиток міжнародної ядерної співпраці та протидії новим викликам ядерній безпеці як з боку міжнародного тероризму та країн-парій, так і з боку ключових гравців, які порушують взяті на себе зобов’язання.

 

Заява МЗС України щодо ганебного «вироку» російського суду у сфабрикованій справі проти Надії Савченко | 23 березня, 04:53

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий та категоричний протест у зв’язку із так званим «вироком» так званого «російського суду» щодо засудження громадянки України, народного депутата України, члена Парламентської Асамблеї Ради Європи Надії Савченко до 22 років ув’язнення.

Президент України та Віце-президент США рішуче засудили вердикт у справі Надії Савченко та закликали Москву до відповідального виконання Мінських домовленостей | 23 березня, 02:09

Президент України Петро Порошенко провів телефонну розмову з Віце-Президентом Сполучених Штатів Америки Джозефом Байденом.

Глава держави та Віце-президент США рішуче засудили оголошення Донецьким судом Російської Федерації так званого вироку у справі Надії Савченко.

Новини з України

Фото та Відео

Мапа

Посол

Контакти

Адреса: Адреса: 12-й поверх, Сейнт Джордж Сентр, вул. Маркус Кларк Стріт 60, Канберра, Австралійська Столична Територія, Австралія, 2601 Поштова адреса: GPO Box 1567, Canberra, ACT, 2601. Переглянути на мапі
Телефон: +61 2 6230 5789. Гаряча лінія Посольства України в Австралії. Прохання телефонувати виключно в разі загрози життю чи загибелі громадян України. Номер телефону: +61 488 231 640
Факс: +61 2 6230 7298
Ел. пошта: emb_au@mfa.gov.ua
Веб-сайт: australia.mfa.gov.ua