Посольство України в Австралії

, Київ 18:27

Посол України в Австралії Микола Кулініч взяв участь у проекті "Дипломатія без кондонів"

15 лютого 2017, 02:47

Австралію та Україну поєднують спільні цінності

Київ, 15 лютого 2017.

Попри відстань між Україною та Австралією постійно відбувається дипломатичний діалог. 10 січня відносинам між країнами виповнилося 25 років. «Австралія – одна із найбільш географічно віддалених [від України] країн світу, але ми поділяємо спільні цінності демократії, вільного вибору, верховенства права, тому ми розмовляємо фактично однією мовою», – розповів Микола Кулініч, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Австралії, під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.

Двосторонні відносини і геополітика

У сьогоднішній геополітичній ситуації Австралія загалом стала на бік України. За словами Миколи Кулініча, трагедія МН17 різко актуалізувала події в Україні для австралійського суспільства і поглибила розуміння того, що відбувається. Переломним моментом для переходу до більш активного діалогу став візит до Австралії Петра Порошенка у грудні 2014 року. Австралія виступила одним зі співавторів резолюції ООН про ситуацію з правами людини у Криму та допомагала співпрацювати з цього питання з країнами тихоокеанського регіону, у яких Україна не має дипломатичних представництв. Микола Кулініч зазначив, що Австралія запровадила санкції проти РФ одразу до 2018 року включно.

На наступний рік планують візит до України прем’єр-міністра Австралії Малкольма Тернбулла, а також, можливо, візит української парламентської делегації до Австралії.

Економічна співпраця

Декілька днів тому Україна та Австралія підписали угоду про постачання уранового палива на українські електростанції. «Австралія зможе покривати до 30% потреб української енергетики у ядерному паливі. […] Цей проект дуже вигідний і Австралії, і нам, тому що раніше цей уран закуповувала Росія», – зазначив Микола Кулініч.

Найбільш перспективні напрямки – ІТ та аерокосмічна галузь. Нещодавно у Сіднеї почала роботу спільна українсько-австралійська ІТ-компанія, яка покриватиме ринок Австралії і сусідніх країн. За словами Миколи Кулініча, попит на цей продукт дуже великий. «Від реєстрації підприємства до перших продажів минуло лише 1,5 місяці», – зазначив він.

Що стосується аерокосмічної індустрії, обговорюють можливість тестувати вироблені в Україні ракетні двигуни на занедбаному британському космодромі Вумера. У перспективі – програма спільних запусків. Подальші перемовини відбудуться у вересні у рамках Всесвітнього аерокосмічного конгресу. Також Австралія планує закупити українські «Антонови» для Антарктичного агентства – для забезпечення дослідницьких станцій в Антарктиді. Микола Кулініч зазначив, що на приліт «Мрії» прийшли подивитися 15 тисяч людей.

Культура і освіта

В Українському католицькому університеті вже проходить практику перша група студентів із Австралії від «Фундації українських студій», перемовини про аналогічну співпрацю ведуть із КНУ ім. Шевченка. Микола Кулініч зазначив, що для українців зараз також було б вигідно їхати на навчання до Австралії: якість освіти висока і це дешевше, порівняно із Британією і США. Більш того, політика Австралії зараз спрямована на те, щоб залучати якомога більше студентів із-за кордону. За його словами, вже надходили пропозиції відправити в Україну рекрутингову групу, яка б розповіла студентам про переваги і перспективи.

Останньою яскравою культурною подією був перший концерт «Океану Ельзи» у Мельбурні та Сіднеї.

Україна у ЗМІ

Події в Україні, враховуючи відстань між країнами, висвітлюють доволі часто і об’єктивно. Також є якісні газети українською мовою і об’єднання українських радіостанцій. На Брізбенському радіо посольство України має власну сторінку. Проте канал Russia Today також легкодоступний, і новини із країн пострадянського простору дізнаються переважно з нього.  Крім того, російське посольство активно працює із російськомовною діаспорою із пострадянських країн, нещодавно виник Союз «Соотечественники». «Не можу сказати про посилення, але те, що вони діють системно, я бачу», – зауважив посол.

Українська діаспора в Австралії

Українська громада Австралії – третя за розміром і одна з найбільш потужних у світі. Вони займаються активною культурно-просвітницькою діяльністю, взаємодіють і з посольством. Завдяки її впливу Австралія засудила Голодомор як геноцид українського народу ще у 1986 році і суспільство загалом знає про цю трагедію.

За минулий рік об’єднання української діаспори передало в Україну гуманітарну допомогу загальною вартістю близько 200 тисяч доларів. Дуже багато коштів пожертвували на діяльність ГО «Захист Патріотів». Зараз потужна громадська організація “Life One”, що займається попередженням самогубств, головою якої є українець Петро Шміль, веде перемовини із МОЗ про організацію програми психологічної реабілітації для ветеранів АТО.

Останні новини

Австралію відвідав український екстремальний мандрівник Микола Подрезан | Сьогодні, 05:40

Посол України Микола Кулініч провід зустріч з українським громадським діячем Миколою Подрезаном.

У столиці Австралії Канберрі пройшла презентація мистецтва українських Карпат | 13 квітня, 05:51

Захід, ініційований посольством України в Австралії за підтримки української громади Канберри, традиційно відбувся на базі Українського православного центру, розташованого в австралійській столиці.

Посол України взяв участь у започаткуванні діяльності австралійсько-української групи дружби у парламенті штату Вікторія | 06 квітня, 09:55

Українська громада австралійського штату Вікторія ініціювала створення у місцевому парламенті групи дружби з Україною для регулярного спілкування з парламентаріями.

Великоднє привітання Надзвичайного і Повноважного посла України в Австралії Миколи Кулініча! | 06 квітня, 09:42

Щиро вітаю вас із найсвітлішим святом для українців та для всіх християн світу – Великоднем.

МЗС розпочинає он-лайн оформлення іноземцям електронних віз (е-Віза) для в’їзду в Україну з діловою або туристичною метою | 04 квітня, 09:44

е-Віза є абсолютно новітнім для України проектом, який реалізується в нашій державі уперше з метою модернізації існуючих процедур у візовій сфері.