Посольство України в Австралії

, Київ 12:52

В столиці Австралії пройшло святкове прийняття з нагоди 26-ї річниці Незалежності України

11 вересня 2017, 03:42

В урочистостях взяли участь австралійські парламентарії на чолі із президентом Сенату Стефаном Перрі, головою українсько-австралійської групи дружби Крісом Крюзером та заступником голови групи від опозиційної Лейбористської партії Австралії Катериною Білик, а також новопризначена посол Австралії Меліса О'Рурк.

Це особливий рік для двостороннього діалогу, оскільки Україна та Австралія відзначають 25-річчя встановлення дипломатичних відносин, українська громада святкує 70-річчя свого поселення в Австралії, парламентська група дружби Україна-Австралія відновила свою діяльність у федеральному парламенті під новим амбіційним керівництвом, а новий посол Австралії в Україні Мелісса О'Рурк днями розпочинає свою місію в Києві», - наголосив у вітальному слові посол України в Австралії Микола Кулініч.

В урочистостях взяли участь австралійські парламентарії на чолі із президентом Сенату Стефаном Перрі, головою українсько-австралійської групи дружби Крісом Крюзером та заступником голови групи від опозиційної Лейбористської партії Австралії Катериною Білик, а також новопризначена посол Австралії Меліса О'Рурк.

Посол України Микола Кулініч та Голова Союзу українських організацій Австралії Стефан Романів окреслили здобутки України і подякували Австралії за підтримку.

Великий інтерес з боку австралійських експертів та дипломатичного корпусу викликало також спілкування з представниками Збройних сил України майором Костянтином Козьмою та капітаном першого рангу Дмитром Донским, які навчаються та викладають, в Австралійському оборонному коледжі Канберри у рамках програми підтримки української армії австралійським урядом.

Окрасою свята стало виконання національних гімнів Австралії та України відомою українською бандуристкою із Сіднея Ларисою Ковальчук та різноманіття представленої на святі української вишиванки, яку одягли гості з числа української громади.

Традиційними фінансовими спонсорами заходу стали Українська кредитна спілка «Дністер», а також Союз українських організацій Австралії.

Останні новини

У Сіднеї відкрилося почесне консульство України | 18 грудня 2017, 08:57

Урочиста церемонія відкриття Почесного консульcтва України в Сіднеї - першого в історії двосторонніх українсько-австралійських відносин - відбулася у неділю за участі представників австралійської влади, посольства України в Австралії та керівництва українських організацій Австралії.

Посол Микола Кулініч взяв участь в церемонії випуску українського офіцера, що навчався в Оборонному коледжі Австралії | 06 грудня 2017, 02:22

У день української армії Посол України Микола Кулініч привітав українського офіцера Костянтина Козьму, який протягом року навчався в Оборонному коледжі Австралії у рамках програми з підтмрики української армії, отримав диплом магістра "військових та оборонних наук" АНУ.

Різдво в Канберрі розпочалося з українського вертепу | 02 грудня 2017, 03:13

Захід, ініційований посольством України в Австралії за підтримки української громади Сіднея та сіднейського відділення СУМ, відбувся в мультикультурному центрі Канберри, розташованому у центрі австралійської столиці.

Верхня палата австралійського парламенту ухвалила заяву до 85-х роковин Голодомору 1932-33 років в Україні. | 28 листопада 2017, 02:32

У заяві австралійський Сенат засудив дії сталінського режиму, спрямовані на знищення національних, культурних та релігійних прав українців, а також нагадав, що внаслідок свідомих дій цього режиму в 1932-33 роках майже 7 млн українців померли від голоду. 

У столиці Австралії Канберрі пройшли урочисті заходи з нагоди 85-ї річниці Голодомору 1932-33 років в Україні | 26 листопада 2017, 02:39

оминальні урочистості в австралійській столиці традиційно пройшли біля пам’ятного знаку жертвам Голодомору, спорудженому за проектом Юрія Менцінського і розташованому на території Українського православного центру.