Посольство України в Австралії

, Київ 14:17

У столиці Австралії Канберрі пройшли урочисті заходи з нагоди 85-ї річниці Голодомору 1932-33 років в Україні

26 листопада 2017, 02:39

оминальні урочистості в австралійській столиці традиційно пройшли біля пам’ятного знаку жертвам Голодомору, спорудженому за проектом Юрія Менцінського і розташованому на території Українського православного центру.

У столиці Австралії Канберрі пройшли урочисті заходи з нагоди 85-ї річниці Голодомору 1932-33 років в Україні.

“У 1932-33 роках, щоб придушити український незалежний рух, Сталін прирік на голодну смерть людей в країні, яка тоді називалася житницею Європи. Довгі роки радянська пропаганда намагалася стерти цю трагедію українського народу зі світової історії... Саме тому для багатьох Голодомор був прихованим геноцидом 20-го століття”, – зазначив у своєму виступі посол України в Австралії Микола Кулініч.

Поминальні урочистості в австралійській столиці традиційно пройшли біля пам’ятного знаку жертвам Голодомору, спорудженому за проектом Юрія Менцінського і розташованому на території Українського православного центру.

Настоятелі української православної та греко-католицької церков відслужили панахиду за померлими, діти української недільної школи поклали квіти до монументу, українська дипустанова презентувала тематичну виставку із свідченнями очевидців тих жахливих подій, а також міжнародних дослідників трагедії.

На запрошення українського посольства участь в урочистому богослужінні та віче взяли представники посольств Естонії, Польщі, Чехії, Білорусі та Грузії, Міністерства закордонних справ та торгівлі Австралії, члени української громади та пересічні австралійці.

Загалом на всій території Австралії поминальні заходи пройшли у кожному штаті та всіх українських церквах Зеленого контитненту. Наймасштабніші вечори-реквієми проведено у Сіднеї та Мельбурні за участю Спілки української молоді та українських музичних колективів Австралії.

Останні новини

У Сіднеї відкрилося почесне консульство України | 18 грудня 2017, 08:57

Урочиста церемонія відкриття Почесного консульcтва України в Сіднеї - першого в історії двосторонніх українсько-австралійських відносин - відбулася у неділю за участі представників австралійської влади, посольства України в Австралії та керівництва українських організацій Австралії.

Посол Микола Кулініч взяв участь в церемонії випуску українського офіцера, що навчався в Оборонному коледжі Австралії | 06 грудня 2017, 02:22

У день української армії Посол України Микола Кулініч привітав українського офіцера Костянтина Козьму, який протягом року навчався в Оборонному коледжі Австралії у рамках програми з підтмрики української армії, отримав диплом магістра "військових та оборонних наук" АНУ.

Різдво в Канберрі розпочалося з українського вертепу | 02 грудня 2017, 03:13

Захід, ініційований посольством України в Австралії за підтримки української громади Сіднея та сіднейського відділення СУМ, відбувся в мультикультурному центрі Канберри, розташованому у центрі австралійської столиці.

Верхня палата австралійського парламенту ухвалила заяву до 85-х роковин Голодомору 1932-33 років в Україні. | 28 листопада 2017, 02:32

У заяві австралійський Сенат засудив дії сталінського режиму, спрямовані на знищення національних, культурних та релігійних прав українців, а також нагадав, що внаслідок свідомих дій цього режиму в 1932-33 роках майже 7 млн українців померли від голоду. 

"Біла книга зовнішньої політики Австралії" відкрила нові напрямки для співпраці Австралії з Україною | 24 листопада 2017, 02:48

Посольство та українська громада Автралії вважає, що документ відкриває нові напрямки для співробітництва між Україною та Астралією.