Посольство України в Австралії

, Київ 18:32

У столиці Австралії Канберрі пройшли урочисті заходи з нагоди 85-ї річниці Голодомору 1932-33 років в Україні

26 листопада 2017, 02:39

оминальні урочистості в австралійській столиці традиційно пройшли біля пам’ятного знаку жертвам Голодомору, спорудженому за проектом Юрія Менцінського і розташованому на території Українського православного центру.

У столиці Австралії Канберрі пройшли урочисті заходи з нагоди 85-ї річниці Голодомору 1932-33 років в Україні.

“У 1932-33 роках, щоб придушити український незалежний рух, Сталін прирік на голодну смерть людей в країні, яка тоді називалася житницею Європи. Довгі роки радянська пропаганда намагалася стерти цю трагедію українського народу зі світової історії... Саме тому для багатьох Голодомор був прихованим геноцидом 20-го століття”, – зазначив у своєму виступі посол України в Австралії Микола Кулініч.

Поминальні урочистості в австралійській столиці традиційно пройшли біля пам’ятного знаку жертвам Голодомору, спорудженому за проектом Юрія Менцінського і розташованому на території Українського православного центру.

Настоятелі української православної та греко-католицької церков відслужили панахиду за померлими, діти української недільної школи поклали квіти до монументу, українська дипустанова презентувала тематичну виставку із свідченнями очевидців тих жахливих подій, а також міжнародних дослідників трагедії.

На запрошення українського посольства участь в урочистому богослужінні та віче взяли представники посольств Естонії, Польщі, Чехії, Білорусі та Грузії, Міністерства закордонних справ та торгівлі Австралії, члени української громади та пересічні австралійці.

Загалом на всій території Австралії поминальні заходи пройшли у кожному штаті та всіх українських церквах Зеленого контитненту. Наймасштабніші вечори-реквієми проведено у Сіднеї та Мельбурні за участю Спілки української молоді та українських музичних колективів Австралії.

Останні новини

Австралію відвідав український екстремальний мандрівник Микола Подрезан | Сьогодні, 05:40

Посол України Микола Кулініч провід зустріч з українським громадським діячем Миколою Подрезаном.

У столиці Австралії Канберрі пройшла презентація мистецтва українських Карпат | 13 квітня, 05:51

Захід, ініційований посольством України в Австралії за підтримки української громади Канберри, традиційно відбувся на базі Українського православного центру, розташованого в австралійській столиці.

Посол України взяв участь у започаткуванні діяльності австралійсько-української групи дружби у парламенті штату Вікторія | 06 квітня, 09:55

Українська громада австралійського штату Вікторія ініціювала створення у місцевому парламенті групи дружби з Україною для регулярного спілкування з парламентаріями.

Великоднє привітання Надзвичайного і Повноважного посла України в Австралії Миколи Кулініча! | 06 квітня, 09:42

Щиро вітаю вас із найсвітлішим святом для українців та для всіх християн світу – Великоднем.

МЗС розпочинає он-лайн оформлення іноземцям електронних віз (е-Віза) для в’їзду в Україну з діловою або туристичною метою | 04 квітня, 09:44

е-Віза є абсолютно новітнім для України проектом, який реалізується в нашій державі уперше з метою модернізації існуючих процедур у візовій сфері.