Посольство України в Австралії

, Київ 18:33

Посольство України в Австралії ініціювало обгорорення кримської проблематики в Сіднейському парламенті

26 лютого, 08:07

У парламенті штату Новий Південний Вельс обговорили важливість підтримки міжнародних зусиль України, спрямованих на деокупацію Криму та захист прав людини на окупованому півострові.

У парламенті штату Новий Південний Вельс обговорили важливість підтримки міжнародних зусиль України, спрямованих на деокупацію Криму та захист прав людини на окупованому півострові.

Посол України в Австралії Микола Кулініч поінформував присутніх про ситуацію з правами людини на окупованому півострові та розповів про зусилля, які докладаються Україною для деокупації української території, зокрема в межах діяльності міжнародної платформи “Друзі деокупації Криму”.

“Чотири роки Україна бореться за деокупацію Криму, відновлення своєї територіальної цілісності та суверенітету, гарантування основних прав людини для всіх громадян України, в тому числі найбільш постраждалих категорій – корінного народу Кримського півострова - кримських татар…Ми вдячні уряду та народу Австралії за непохитну підтримку суверенітету та територіальної цілісності України... Розуміння того, що навіть далека Австралія з нами, додає сили у цій боротьбі”, - наголосив посол.

“Ми свідомі того, що країни, як Австралія, повинні продовжувати привертати увагу до порушень міжнародного права з боку таких країн як РФ... Я хочу, щоб в Україні знали, що у день, коли у цілому світі триває кампанія присвячена деокупації Криму, Австралія приєдналася до цих зусиль”, - наголосив у своєму виступі голова Лейбористської партії Австралії у парламенті НПВ, співініціатор акції, депутат Люк Фолі.

З промовами підтримки зусиль українського уряду та народу виступили також голова Християнсько-демократичної партії НПВ, віце-президент Законодавчої ради (верхньої палати) парламенту штату Фред Найл та голова Союзу українських організацій Австралії Стефан Романів.

“Сьогоднішнє наше зібрання не лише про Крим, не лише про Україну, а про світ, в якому ми хочемо жити. І чим більше серед австралійських та світових політиків є тих, хто розуміє, що зараз йде війна принципів та цінностей, тим швидше нам вдасться відновити світопорядок, заснований на нормах міжнародного права”, - сказав Стефан Романів.

Почесний консул України в Сіднеї Ярослав Дума від імені української громади Сіднея подякував парламентарям Нового Південного Вельсу за підтримку ініціатив української громади та української дипустанови.

Під час заходу було продемонстровано фотовиставку “Доросле кримське дитинство”, автором якої є російський журналіст “Радіо “Свобода” Антон Наумлюк. У фокусі виставки - діти із сімей кримських політв’язнів.

Захід відбувся за участю представників почесних та генеральних консульств Польщі, Німеччини, Франції, Естонії, акредитованих у Сіднеї, депутатів парламенту штату НПВ, очільників українських громадських організацій Сіднея, експертного та наукового середовища.

Останні новини

Палата представників федерального парламенту Австралії ухвалила заяву з нагоди 85-х роковин Голодомору 1932-33 років в Україні | 27 лютого, 07:56

Заяву ініціювали голова парламентської групи дружби Україна-Австралія, представник правлячої Ліберальної партії Австралії Кріс Крюзер та член парламенту Стів Айрон. 

Посол України в Австралії Микола Кулініч взяв участь у головному етнопараді Австралії | 25 лютого, 08:19

Посол України в Австралії Микола Кулініч разом з українською громадою Джилонгу взяв участь у щорічному мультикультурності фестивалі Пако Фест 2018

Посол України провів зустріч з Віктором Коваленком - видатним українським та австралійським тренером із вітрильного спорту | 01 лютого, 08:28

Посольство України відвідав Віктор Коваленко - видатний український та австралійський тренер із вітрильного спорту, легендарний «medal maker». Відбулося тепле та цікаве спілкування з послом Миколою Кулінічем. Домовилися про реалізацію низки заходів спортивної, культурної дипломатії.

В Канберрі презентували міжнародну платформу «Друзі деокупації Криму» | 31 січня, 08:14

За словами посла, одним із ключових елементів забезпечення процесу деокупації є відновлення прав корінного народу Криму – кримських татар.

Флешмоб #UnitedUkraine #УкраїнаЄдина в Австралії | 22 січня, 08:32

Австралійські парламентарії приєдналися до міжнародного флешмобу #УкраїнаЄдина