Посольство України в Австралії

, Київ 18:29

Посольство України в Австралії та українська громада Сіднея провели презентацію вишиванок

21 березня, 10:09

Захід відбувся у загальнонаціональний День гармонії 21 березня у Національній галереї Австралії.

Презентація історичних реконструкцій вишиваних строїв з різних регіонів України відбулася в залі Національної галереї Австралії. Основу представленої колекції склали сорочки з приватної колекції голови Української жіночої асоціації Нового Південного Вельсу Христини Бейлі. Саме вона і стала ідейним натхненником організації показу.

Реконструкцію автентичних аксесуарів до костюмів — намист, вінків та головних уборів - здійснила художниця та дизайнер Тетяна Колдуненко.

Експертну підтримку експозиції надала відома в Австралії українська мисткиня Надія Пастор.

“Україні пощастило мати потужну, патріотичну і творчу громаду в Австралії. При взаємодії з посольством можна реалізувати чудові проекти, як от сьогоднішній показ,” – прокоментували свої враження від заходу представники інших дипустанов.

Гості презентації відзначали не лише неймовірної краси вишиванки, а й професійну демонстрацію образів та вміло скомпоновану історичну довідку про кожну із вишиванок.

Українська дипустанова у співпраці із місцевою громадою вже неодноразово презентувала австралійському політикуму та дипломатичному корпусу, акредитованому в Канберрі, українські культурні традиції та елементи національного вбрання, однак фешн-шоу українських вишиванок такого масштабу було проведено вперше. 

Зважаючи на успіх заходу, посольство має намір провести схожі презентації і в інших штатах Австралії. 

Останні новини

Австралію відвідав український екстремальний мандрівник Микола Подрезан | Сьогодні, 05:40

Посол України Микола Кулініч провід зустріч з українським громадським діячем Миколою Подрезаном.

У столиці Австралії Канберрі пройшла презентація мистецтва українських Карпат | 13 квітня, 05:51

Захід, ініційований посольством України в Австралії за підтримки української громади Канберри, традиційно відбувся на базі Українського православного центру, розташованого в австралійській столиці.

Посол України взяв участь у започаткуванні діяльності австралійсько-української групи дружби у парламенті штату Вікторія | 06 квітня, 09:55

Українська громада австралійського штату Вікторія ініціювала створення у місцевому парламенті групи дружби з Україною для регулярного спілкування з парламентаріями.

Великоднє привітання Надзвичайного і Повноважного посла України в Австралії Миколи Кулініча! | 06 квітня, 09:42

Щиро вітаю вас із найсвітлішим святом для українців та для всіх християн світу – Великоднем.

МЗС розпочинає он-лайн оформлення іноземцям електронних віз (е-Віза) для в’їзду в Україну з діловою або туристичною метою | 04 квітня, 09:44

е-Віза є абсолютно новітнім для України проектом, який реалізується в нашій державі уперше з метою модернізації існуючих процедур у візовій сфері.