Посольство України в Австралії

11, Київ 06:17

Державним комітетом телебачення і радіомовлення України запроваджено проведення щотижневого моніторингу ефірів провідних загальнонаціональних телевізійних каналів

15 жовтня 2012, 13:19

Державним комітетом телебачення і радіомовлення України запроваджено проведення щотижневого моніторингу ефірів провідних загальнонаціональних телевізійних каналів на предмет присутності представників різних політичних сил - суб’єктів виборчого процесу.

Результати моніторингу за період 1-7 жовтня 2012 року є такими:

1. За обсягами прямої політичної реклами опозиційні сили представлені у 1,24 рази більше за провладні (19 год. 41 хв. 57 сек. до 15 год. 59 хв. 02 сек.).

2. Висвітлення діяльності опозиційних сил у новинах переважає провладні політичні сили: за хронометражем - в 1,4 рази (2 год. 31 хв. 33 сек. проти 1 год. 44 хв. 04 сек.), за кількістю сюжетів – в 2 рази (110 проти 56).

3. Час, виділений на виступи представникам опозиційних сил в ефірах найпопулярніших ток-шоу та програм, у 2,52 рази більший за час, який був у провладних спікерів (3 год. 39 хв. 30 сек. проти 1 год. 31 хв.).

4. Загальна кількість сюжетів щодо висвітлення діяльності органів державної влади – 134, загальний хронометраж часу, приділений цьому, 3 год. 57 хв. 10 сек.

Таким чином, враховуючи загальні хронометражі присутності провладних та опозиційних сил – суб’єктів виборчого процесу в ефірах провідних телеканалів, опозиція представлена у 1,35 рази більше (25 год. 53 хв. проти 19 год. 14 хв. 06 сек.).

Навіть якщо додати час висвітлення діяльності органів державної влади до часу присутності провладних партій в ефірах, перевага представленості опозиційних сил буде близько 11% (25 год. 53 хв. проти 23 год. 11 хв. 16 сек.).

З деталями згаданого моніторингу можна ознайомитися на веб-сайті Держкомтелерадіо.

Моніторинг доступу та ефірів політичних сил, представників суб’єктів виборчого процесу та влади на загальнонаціональних телевізійних каналах

за період 08 - 14 жовтня 2012 року

При проведенні дослідження аналізувалися ефіри найрейтинговіших загальнонаціональних телеканалів країни, а саме: ІНТЕР, 1+1, ICTV, Новий канал, СТБ, ТРК “Україна”, Перший національний, 5-й канал.

Напрями дослідження:

1. обсяги прямої політичної реклами (хронометраж);

2. кількість сюжетів та тривалість (хронометраж) ефірів суб’єктів виборчого процесу у новинах;

3. обсяги присутності (хронометраж) представників суб’єктів виборчого процесу в ефірах найпопулярніших ток-шоу та програм (“Велика політика з Євгеном Кисельовим”, “Позаочі”, “Шустер Live”, “Республіка з Ганною Безулик”, “Свобода слова на ICTV”, “Один на один”, “Про головне”);

4. кількість сюжетів та тривалість (хронометраж) ефірів висвітлення діяльності органів державної влади у новинах.

Узагальнені результати.

Обсяги прямої політичної реклами.

“Опозиційні” сили представлені у 1,98 раза більше за Партію регіонів (20год, 48хв, 24сек до 10год, 27хв, 15сек).

Розраховано як співвідношення загальних хронометражів прямої політичної реклами між “опозиційними” (ОО “Батьківщина”, УДАР, “Україна вперед!”, ВО “Свобода”, “Наша Україна”, Радикальна партія) та Партією регіонів. Комуністична партія представлена в обсязі 5год, 14хв, 28сек.

Кількість сюжетів та тривалість (хронометраж) ефірів суб’єктів виборчого процесу у новинах.

Висвітлення діяльності “опозиційних” сил у новинах переважає Партію регіонів: за хронометражем - у 3,96 рази (1год, 57хв, 57сек проти 30хв, 21сек), за кількістю сюжетів – у 5,8 разів (87 проти 15).

Розраховано як cпіввідношення загальних хронометражів інформаційних матеріалів про діяльність та точку зору між “опозиційними” (ОО “Батьківщина”, УДАР, “Україна вперед!”, ВО “Свобода”, “Наша Україна”, Радикальна партія) та Партією регіонів, а також співвідношення кількості окремих сюжетів із зазначеними політичними силами. Комуністична партія представлена в обсязі 12хв, 36сек.

Обсяги присутності представників суб’єктів виборчого процесу в ефірах найпопулярніших ток-шоу та програм.

Час, виділений на виступи представникам “опозиційних” сил у 7 разів більший за час, який був за спікерами від Партії регіонів (5год, 40хв, 52сек проти 43хв, 40сек). Комуністична партія в ток-шоу представлена в обсязі 44хв, 25 сек.

Загальний хронометраж присутності в ефірах телеканалів Комуністичної партії складає 6год, 29хв, 11 сек.

У разі сумування хронометражів присутності Комуністичної партії та Партії регіонів в ефірах телеканалів, то “опозиційні” політичні сили матимуть перевагу у 1,6 раза (28год, 27хв, 13сек проти 17год, 43хв, 27сек)

Кількість сюжетів та хронометражі висвітлення діяльності органів державної влади (Президент України, Кабінет Міністрів України) у новинах.

Загальна кількість сюжетів щодо висвітлення діяльності органів державної влади 138, загальний хронометраж часу приділений цьому 3год, 37хв, 58сек.

Висновок

Враховуючи загальні хронометражі присутності Партії регіонів та “опозиційних” політичних сил – суб’єктів виборчого процесу в ефірах провідних телеканалів, то “опозиція” представлена у 2,4 рази більше (28год, 27хв 13сек проти 11год, 41хв, 16сек).

Додавання часу висвітлення діяльності органів державної влади до часу присутності Партії регіонів в ефірах не є коректним, проте, навіть при використанні такого сумування, присутнісь “опозиційних” сил буде на 86% більшою (28год, 27хв 13сек проти 15год, 19хв, 14сек).

Обсяги ефірного часу на провідних загальнонаціональних телеканалах за період 8-14 жовтня 2012 року, виділені на висвітлення та висловлювання точки зору представників “опозиції” на 86% більше використаних обсягів ефірного часу представниками влади та Партією регіонів.

17.10.2012 Організаційно-моніторинговий центр “ЗМІ у виборах 2012”

 

Останні новини

19 квітня ц.р. за ініціативи Посольства України в Австралії при підтримці Центру ядерного нерозповсюдження і роззброєння Австралійського національного університету у столиці країни м. Канберра пройшов міжнародний семінар «Усунення ядерних загроз: Уроки Чо | 22 квітня, 03:16

Участь у семінарі взяли ключові австралійські експерти у галузі ядерної безпеки і роззброєння, серед яких колишній міністр закордонних справ Австралії, а нині ректор Національного університету Австралії Гарeт Еванс, представники Міноборони та МЗС Австралії, Австралійського агентства з гарантій та нерозповсюдження, представники дипломатичного корпусу, в т.ч. 6 глав дипломатичних представництв (Польщі, Чехії, Словенії, Естонії, Грузії, Фінляндії). З доповідями на заході виступили Посол України, Посол Фінляндії, Представники Міністерства оборони та Міністерства закордонних справ Австралії, Центру ядерного нерозповсюдження і роззброєння Австралійського національного університету. Головну доповідь озвучив колишній міністр закордонних справ Австралії, провідний експерт у галузі нерозповсюдження Гаррет Еванс. Порядок денний семінару включав три сесії присвячені питанням ядерної безпеки, ядерних гарантій та нерозповсюдження. У своєму виступі Посол України привернув увагу до унікального досвіду України, як у сфері боротьби із наслідками ядерної катастрофи, так і у сфері глобальних викликів щодо гарантування ядерної безпеки у контексті порушення РФ Будапештського меморандуму. «Я впевнений, що наш семінар є своєчасним і корисним, а уроки України потребують окремого вивчення, оскільки охоплюють широкий спектр ядерної проблематики, починаючи з питань ядерної безпеки, і закінчуючи питаннями контролю над ядерними озброєннями», – наголосив у своєму вступному слові Посол України в Австралії Микола Кулініч. У ході дискусії було обговорено не тільки наслідки та уроки жахливих трагедій у Чорнобилі та Фукусімі, а й наслідки втрати контролю над ядерним матеріалом через окупацію РФ Автономної Республіки Крим та м.Севастополь, ведення збройних конфліктів проти держави, на території якої розміщені ядерні електростанції. Учасники заходу, до числа яких входили ключові експерти у галузі ядерної безпеки і роззброєння, представники Міноборони та МЗС Австралії, включаючи колишнього міністра закордонних справ, а нині ректора Національного університету Австралії, провідного експерта у галузі нерозповсюдження Гарі Еванса, наголосили на важливості дотримання існуючих зобов’язань у сфері нерозповсюдження та гарантування ядерної безпеки. Вони також засудили використання енергоносіїв у якості зброї і наголосили на необхідності гарантувати безпеку зберігання ядерних відходів. Окремо було обговорену проблематику розбудови відносин взаємодовіри між урядом та суспільством, розвиток міжнародної ядерної співпраці та протидії новим викликам ядерній безпеці як з боку міжнародного тероризму та країн-парій, так і з боку ключових гравців, які порушують взяті на себе зобов’язання.  

Заява МЗС України щодо ганебного «вироку» російського суду у сфабрикованій справі проти Надії Савченко | 23 березня, 04:53

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий та категоричний протест у зв’язку із так званим «вироком» так званого «російського суду» щодо засудження громадянки України, народного депутата України, члена Парламентської Асамблеї Ради Європи Надії Савченко до 22 років ув’язнення.

Рекомендації громадянам України у зв’язку зі скоєнням терористичних актів у Брюсселі | 23 березня, 02:24

У зв’язку зі скоєнням 22 березня 2016 р. терористичних актів у Брюсселі громадянам України рекомендується утриматися від поїздок до м. Брюссель та столичного регіону Королівства Бельгії до нормалізації безпекової ситуації. Наразі у Бельгії оголошено найвищий рівень терористичної загрози, місцева влада провінції Брабант запровадила режим реагування на катастрофу. Надійшла інформація про вибухи в метро м.Брюссель, у зв’язку з чим закрита низка станцій метрополітену.

Президент України та Віце-президент США рішуче засудили вердикт у справі Надії Савченко та закликали Москву до відповідального виконання Мінських домовленостей | 23 березня, 02:09

Президент України Петро Порошенко провів телефонну розмову з Віце-Президентом Сполучених Штатів Америки Джозефом Байденом. Глава держави та Віце-президент США рішуче засудили оголошення Донецьким судом Російської Федерації так званого вироку у справі Надії Савченко.