Посольство України в Австралії

, Київ 18:32

Культурно-гуманітарне співробітництво між Україною та Новою Зеландією

10 травня 2008 року в одному з парків м. Окленд відбулося посадження символічної алеї дерев, присвячених пам’яті жертв Голодомору в Україні 1932-1933 років. Зазначена акція української діаспори в Новій Зеландії також одержала підтримку з боку новозеландських урядових кіл.

Деякі приклади співпраці:

1. Нагородження Об’єднання українців Нової Зеландії (ОУНЗ) Почесною грамотою Міністерства культури України за сумлінну працю та високий професіоналізм.

2. Проведення ювілейного П’ятого фестивалю української культури «Батьківська хата» за участю представників українських та іноземних громад, новозеландських столичних політичних і ділових кіл та громадських організацій (вересень 2013 року).

3. Поїздка в Україну юніорської збірної команди Нової Зеландії для участі в Чемпіонаті світу з легкої атлетики серед юнаків (10-14.07.2013 р., м. Донецьк).

4. Підтримання зв’язків з Інститутом Європи Університету Окленду Нової Зеландії, в тому числі у питанні створення і змістовного наповнення діяльності «Європейського Дому» в Окленді для відображення та популяризації європейської культурної спадщини в новозеландському суспільстві.

5. Участь новозеландського поета Д.Камалі у Львівському міжнародному літературному фестивалі (вересень 2013 року). Публікація його творів українською мовою в Україні.