• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Продовження терміну дії паспорта громадянина України для виїзду за кордон
Опубліковано 09 грудня 2022 року о 09:03

08.11.2022 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 01.11.2022 № 1231 «Про внесення зміни до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 р. № 170». Положеннями постанови уточнено механізм застосування Тимчасового порядку внесення інформації до паспорта громадянина України для виїзду за кордон, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 № 170 «Деякі питання внесення інформації до паспорта громадянина України для виїзду за кордон». З урахуванням унесених постановою змін, з 08.11.2022 передбачені Тимчасовим порядком повноваження державних органів щодо продовження строку дії паспорта громадянина України для виїзду за кордон та внесення відомостей про дітей до закордонних паспортів їх батьків/інших законних представників реалізовуються: - Державною міграційною службою – лише у разі відсутності у її територіальних органах/територіальних підрозділах технічної можливості оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміну та видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон засобами Єдиного державного демографічного реєстру, а також у зв’язку з необхідністю термінового виїзду за кордон, пов’язаною з нагальною потребою в лікуванні від’їжджаючого, від’їздом особи, яка супроводжує тяжкохворого, чи смертю родича, який проживав за кордоном; - закордонними дипломатичними установами України – у період дії воєнного стану та протягом року з дня його припинення або скасування. 

Строк дії паспорта для виїзду за кордон продовжується на підставі заяви особи або її законного представника. Заява може бути подана до закінчення строку його дії, але не раніше ніж за два місяці до дати закінчення строку дії паспорта для виїзду за кордон.

Заява про внесення до паспорта для виїзду за кордон інформації про продовження строку його дії (далі - заява про продовження строку) за формою згідно додатком 3 подається до територіального органу/територіального підрозділу ДМС, посольства або консульської установи України, за місцем звернення.

Заява про продовження строку подається особою, на ім’я якої оформлено паспорт для виїзду за кордон, особисто.

Для продовження строку дії паспорта для виїзду за кордон дитині, яка на час подання заяви не досягла 16 років, заява про продовження строку подається її законним представником або представником на підставі довіреності, засвідченої в установленому законом порядку (далі - представник).

Для продовження строку дії паспорта для виїзду за кордон дитині віком від 16 до 18 років заява про продовження строку подається особою, на ім’я якої оформлено паспорт для виїзду за кордон, або її законним представником.

Строк дії паспорта для виїзду за кордон, виданого до запровадження оформлення паспорта для виїзду за кордон, зразок бланка якого затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 23 грудня 2004 р. № 1725 (Офіційний вісник України, 2004 р., № 52, ст. 3439), не продовжується.

Строк дії паспорта для виїзду за кордон продовжується на п’ять років з дати подання заяви про продовження строку. У разі подання заяви про продовження строку до дати закінчення строку дії паспорта для виїзду за кордон строк його дії продовжується на п’ять років з дати, що настає за датою закінчення строку його дії.

У разі продовження строку дії паспорта для виїзду за кордон дитині, яка не досягла 16 років, за бажанням її законного представника або представника у такий паспорт поряд з відміткою про продовження строку дії або на іншій сторінці, де є вільне місце, вклеюється фотокартка дитини, зображення на якій відповідає досягнутому нею віку на момент продовження строку дії паспорта для виїзду за кордон.

У разі продовження строку дії паспорта для виїзду за кордон дитині віком від 16 до 18 років вклеювання фотокартки здійснюється за бажанням дитини.

Внесення до паспорта для виїзду за кордон інформації про продовження строку його дії здійснюється безоплатно в день звернення особи, на ім’я якої оформлено паспорт, чи її законного представника або представника.

Особа або її законний представник, представник для продовження строку дії паспорта для виїзду за кордон подає такі документи:

1) паспорт для виїзду за кордон, строк дії якого необхідно продовжити;

2) заяву про продовження строку-(зразок заповнення для особи від 16 років , зразок заповнення для особи до 16-ти років)

3) у разі вклеювання фотокартки у паспорт для виїзду за кордон дитини одночасно з продовженням строку його дії подаються дві фотокартки дитини розміром 3,5 х 4,5 сантиметра, зображення на яких відповідає вимогам, установленим законодавством;

4) документ/документи, що підтверджує/підтверджують повноваження особи як законного представника, представника та посвідчує його особу.

Видані компетентними органами іноземної держави документи, що подаються для продовження строку дії паспорта для виїзду за кордон, засвідчуються в установленому законодавством порядку, якщо інше не передбачено міжнародними договорами. Такі документи подаються з перекладом на українську мову, засвідченим нотаріально.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux