Посольство України в Австралії

Київ 10:43

Обговорення наслідків п’ятирічної окупації Криму Росією в Австралійському інституті стратегічної політики

22 лютого, 08:42

Посол України Микола Кулініч провів устріч з Директором ASPI Пітером Дженнінгсом.

Посол України в Австралії Микола Кулініч та Директор Австралійського інституту стратегічної політики (ASPI) Пітер Дженнінгс проаналізували українсько-австралійську взаємодію, спрямовану на відновлення верховенства норм міжнародного права.

Посол наголосив, що у ці дні минає 5 років з часу окупації РФ Криму. Після подій 2014 року спостерігається прогресуючий процес мілітаризації півострова, як і всього регіону Чорного і Азовського морів. Це викликає стурбованість не лише України, а й міжнародних партнерів, яка вилилася у схвалення в грудні 2018 року резолюції ГА ООН щодо мілітаризації АРК та м. Севастополь, а також частини та Азовського та Чорного морів. Україна вдячна Австралії за співавторство у цій резолюції і очікує на посилення санкцій проти РФ.

він підкреслив, що українська сторона також глибоко стурбована і зростаючими репресіями, серйозними порушеннями прав людини, дискримінацією кримських татар і етнічних українців в окупованому Криму. З огляду на спільне з Австралією обрання до Ради ООН з прав людини обидві країни працюють над поглибленням взаємодії, спрямованої на звільнення політв’язнів. Велике значення для консолідації міжнародної підтримки України у питанні захисту прав людини на окупованих територіях має схвалення низки резолюцій ГА ООН щодо порушень прав людини в Криму, в якій Австралія виступила співавтором.

Окрему увагу було приділено аналізу виступу Президена України Петра Порошенка на ГА ООН та наслідки п’ятирічної окупації Криму Росією  для вітової спільноти.

Сторони домовилися продовжувати регулярний діалог з питань міжнародного безпекового співробітництва на експертному рівні.

Останні новини

Всесвітній день вишиванки в Австралії | 16 травня, 09:50

Посольство України в Австралії у взаємодії із Союзом Українок Австралії провели у Національній галереї Зеленого континенту презентацію вишиванок із приватних колекцій українських австралійців

Посол України взяв участь у вшануванні у заходах АНЗАК | 25 квітня, 09:18

у числі представників дипломатичного корпусу Микола Кулініч вшанував пам'ять вояків, які служили в австралійських силах оборони

Українці Австралії проголосували на виборах президента України | 22 квітня, 09:20

Вибори пройшли чесно, відкрито і безпечно.Це повністю відповідає статусу України як демократичної європейської держави. Дякуємо усім, хто сприяв цьому!