Посольство України в Австралії

Київ 00:53

Вшанування пам'яті жертв МН17 в Австралії

19 липня, 08:45

Захід пройшов біля національного монументу австралійським жертвам МН17 в Канберрі, що розташований у парламентському парку столиці.

Посольство України в Австралії при підтримці місцевої української громади провело зворушливу поминальну церемонію за жертвами катастрофи МН17. 

Захід пройшов біля національного монументу австралійським жертвам МН17 в Канберрі, що розташований у парламентському парку столиці.

У заході взяли участь численні представники МЗСіТ Австралії, Федеральної поліції Австралії, посли країн-учасниць JIT та дипломатичного корпусу, а також колишній Спеціальний посланник Прем’єр-міністра Австралії із розслідування катастрофи літака «Малайзійських авіаліній» рейсу МН17 Ангус Х’юстон, перший посол Австралії в Україні Даг Траппет, виконуючий обов'язки командувача Федеральної поліції Австралії Марк Макінтайр, представник Міністра закордонних справ Австралії Стефані Хант, співголова СУОА Стефан Романів та Почесний консул України в Сіднеї Ярослав Дума.

У своєму виступі В.о. Тимчасового повіреного Галина Юсип’юк підкреслила важливість зусиль країн JIT щодо встановлення справедливості, окремо наголосила на ролі Австралії. Зауважила, що незважаючи на очевидність доказів, родини MH17 так і не почули від РФ визнання вини і покаяння, натоміть світ отримав нову порцію деізнформації. Наголосила, що війна на Сході України триває і кількість жертв вже перевищила 11 тисяч. Закликала міжнародну спільноту активніше протидіяти злочинній політиці російського уряду і не дозволяти забути про трагедію МН17.

«Ми боремося за день, коли закінчиться війна в Україні, і родини МН17 зможуть відвідати місце трагедії та пройтися соняшниковими полями, де від російського БУКа загинули їх рідні», - сказала дипломат.

Співголова Союзу українських організацій Австралії Стефан Романів також закликав до скоординованих зусиль, щоб притягнути до відповідальності В.Путіна та розповів про взаємодію української спільноти Австралії з родинами загиблих австралійців.

Поминальну службу провели Митрополит Антоній - Голова Української Православної Церкви США та Діаспори та Архиєпископом Української Православної Церкви США та Діаспори Даниїл, а також місцевої української церкви.

Завершилася церемонія символічним покладанням до монументу українськими дітьми Канберри 38 соняшників.

Останні новини

Українці Австралії проголосували на виборах до Верховної Ради України | 22 липня, 08:53

На виборчу дільницю в Канберрі прийшло 57 осіб

До уваги громадян України-важлива інформація для виборців | 08 липня, 11:56

Шановні громадяни України, Інформуємо, що ЦВК затвердила склад дільничної виборчої комісії (ДВК) виборчої дільниці №900001,  що діє при Посольстві України в Австралії. Графік роботи ДВК -09.30-13.00 щодня, крім суботи та неділі. Ви маєте змогу звернутися до ДВК особисто або зателефонувати за номером +61262472182, щоб перевірити своє включення до попереднього списку виборців. Адреса - Level 12, 60 Marcus Clarke Str., Canberra, ACT, 2601