Посольство України в Австралії

Київ 09:49

Торговельно-економічне співробітництво між Україною та Австралією

Австралія посідає провідне місце серед торговельних партнерів України в Океанії.

За даними Державної служби статистики України, за перше півріччя 2019 року загальний товарообіг між Україною та Австралією склав 43,8 млн. дол. США, що у понад два рази більше ніж за відповідний період 2018 року.

Експорт товарів з України до Австралії  становив 18,3 млн. дол. США, у той час як імпорт австралійської продукції в Україну – 25,5 млн. дол. США.

Головними статтями українського товарного експорту до Австралії стали металургійна та машинобудівна продукція, у тому числі морські/річкові судна, вироби з пластмаси, а також жири та олії тваринного і рослинного походження.

Натомість, номенклатура імпорту до України містила мінеральні палива, машинобудівну і фармацевтичну продукцію, оптичні прилади, вовну, дорогоцінне каміння, папір та картон.

Водночас, обсяг двосторонньої торгівлі послугами за підсумками першого півріччя 2019 року становив 3,7 млн. дол. США (збільшення на 76% у порівнянні з відповідним періодом минулого року). Серед категорій послуг у двосторонній торгівлі слід відзначити транспортні, туристичні та телекомунікаційні.

Станом на липень 2019 року в економіку України було залучено  понад 2 млн. дол. США інвестицій з Австралії. Найбільший обсяг австралійських інвестицій надійшов до таких галузей української економіки як: оптова та роздрібна торгівля, інформаційні технології та телекомунікації.