Посольство України в Австралії

Київ 09:11

Культурно-гуманітарне співробітництво між Україною та Новою Зеландією

Культурно-гуманітарне співробітництво з Новою Зеландією базується на основі взаємодії з українською громадою цієї країни.

У 2017 році Посольством була надана фінансова підтримка Українській громаді Веллінгтона в рамках бюджетної програми 1401110 «Фінансова підтримка забезпечення міжнародного позитивного іміджу України, заходи щодо підтримки зв'язків з українцями, які проживають за межами України» на проведення фестивалю з нагоди 10-річчя заснування громади.

У 2016 році у Новій Зеландії відбулася фотовиставка до 25-ї річниці Незалежності України.

Українці Нової Зеландії традиційно виборюють найвищі нагороди на щорічному Фестивалі культур у Палмерстоні (Нова Зеландія).

У 2017 році за ініціативи української громади Окленда було вишито карту Нової Зеландії, що сьогодні експонується у Парламенті Нової Зеландії.

На постійній основі осередки українства Нової Зеландії залучаються до культурно-гуманітарних проектів дипустанови – конкурсів малюнків і творів з нагоди Дня незалежності, проведення тематичних уроків з українознавчої тематики, проведення урочистостей до ювілейних дат з дня народження Т.Шевченка та І.Франка, чергової річниці Голодомору та Революції гідності.

Серед інших важливих заходів слід відзначити: 

10 травня 2008 року в одному з парків м. Окленд відбулося посадження символічної алеї дерев, присвячених пам’яті жертв Голодомору в Україні 1932-1933 років. Зазначена акція української діаспори в Новій Зеландії також одержала підтримку з боку новозеландських урядових кіл.

У 2018 році пройшло нагородження Об’єднання українців Нової Зеландії (ОУНЗ) Почесною грамотою Міністерства культури України за сумлінну працю та високий професіоналізм.

У 2013 році відбулася поїздка в Україну юніорської збірної команди Нової Зеландії для участі в Чемпіонаті світу з легкої атлетики серед юнаків (10-14.07.2013 р., м. Донецьк).

У 2013 році новозеландський поет Д.Камалі виступив у Львівському міжнародному літературному фестивалі.