Згідно зі статтею 22 Закону України «Про Єдиний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особи чи її спеціальний статус» кожен громадянин України має право на отримання паспорта громадянина України для виїзду за кордон (далі – ПГУВК).
Відповідно до Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, затвердженого постановою КМУ від 07.05.2014 №152, паспорт громадянина України для виїзду за кордон видається дипломатичним представництвом/консульською установою у таких випадках:
При оформленні паспорта громадянина України для виїзду за кордон до Єдиного демографічного реєстру вноситься інформація, передбачена згаданим вище Законом (якщо на цей час інформація не була внесена до Реєстру або якщо зазначена інформація змінилася). Для внесення інформації вперше до Реєстру у зв'язку із оформленням паспорта громадяни України мають надати документи, що підтверджують таку інформацію (наприклад, для підтвердження місця народження подається свідоцтво про народження чи паспорт громадянина України, для підтвердження місця проживання/перебування (реєстрації) - документ, виданий відповідними органами країни перебування, для підтвердження громадянства України осіб, які набули громадянство України за територіальним походженням чи народженням – довідка про реєстрацію особи громадянином України, тощо).
Якщо Ви чоловік віком 18-60 років, який перебуває/проживає за кордоном, разом із документами, які необхідні для отримання обраної консульської послуги, Ви маєте також подати свій військово-обліковий документ у електронному вигляді.
Електронний військово-обліковий документ - електронний документ, який відображається у застосунку (Резерв+) на смартфоні користувача та містить перевірені дані з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Починаючи з 18 червня 2024 року його можна сформувати самостійно після актуалізації власних даних в електронному кабінеті призовника : https://www.facebook.com/MinistryofDefence.UA/posts/pfbid023egtAZNpAkESZTiMqKfVpSvTwwnodhy59QYUK4fDyTsgLQSxDLqnJUBTRAHaCohcl.
Для отримання консульської послуги електронний військово-обліковий документ має бути достовірним і актуальним, тобто сформованим не раніше, ніж за 3 дні до звернення до консульської установи. Якщо документ старіший за 3 дні, перед зверненням слід заново сформувати його в електронному кабінеті призовника.
З усіх додаткових запитань щодо роботи застосунку необхідно звертатися у службу підтримки, яку забезпечує Міністерство оборони України.
Детальна інформація розміщена за цим посиланням : https://mfa.gov.ua/consul/forua/rozyasnennya-mzs-shchodo-vidnovlennya-prijomu-zayav-na-otrimannya-konsulskih-poslug-dlya-okremih-kategorij-gromadyan.