• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
Оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон
Опубліковано 23 грудня 2022 року о 00:00

Згідно зі статтею 22 Закону України «Про Єдиний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особи чи її спеціальний статус» кожен громадянин України має право на отримання паспорта громадянина України для виїзду за кордон (далі – ПГУВК).

Відповідно до Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, затвердженого постановою КМУ від 07.05.2014 №152, паспорт громадянина України для виїзду за кордон видається дипломатичним представництвом/консульською установою у таких випадках:

  • оформлення вперше паспорта (у тому числі у зв'язку із набуттям громадянства України);
  • втрата або викрадення паспорта;
  • непридатність паспорта для подальшого використання;
  • відсутність в паспорті вільних сторінок для віз та інших позначок;
  • закінчення строку дії паспорта;
  • зміна інформації, внесеної до паспорта;
  • виявлення помилки в інформації, внесеної до паспорта.

При оформленні паспорта громадянина України для виїзду за кордон до Єдиного демографічного реєстру вноситься інформація, передбачена згаданим вище Законом (якщо на цей час інформація не була внесена до Реєстру або якщо зазначена інформація змінилася). Для внесення інформації вперше до Реєстру у зв'язку із оформленням паспорта громадяни України мають надати документи, що підтверджують таку інформацію (наприклад, для підтвердження місця народження подається свідоцтво про народження чи паспорт громадянина України, для підтвердження місця проживання/перебування (реєстрації) - документ, виданий відповідними органами країни перебування, для підтвердження громадянства України осіб, які набули громадянство України за територіальним походженням чи народженням – довідка про реєстрацію особи громадянином України, тощо).

Якщо Ви чоловік віком 18-60 років, який перебуває/проживає за кордоном, разом із документами, які необхідні для отримання обраної консульської послуги, Ви маєте також подати свій військово-обліковий документ у електронному вигляді.

Електронний військово-обліковий документ - електронний документ, який відображається у застосунку (Резерв+) на смартфоні користувача та містить перевірені дані з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Починаючи з 18 червня 2024 року його можна сформувати самостійно після актуалізації власних даних в електронному кабінеті призовника : https://www.facebook.com/MinistryofDefence.UA/posts/pfbid023egtAZNpAkESZTiMqKfVpSvTwwnodhy59QYUK4fDyTsgLQSxDLqnJUBTRAHaCohcl.

Для отримання консульської послуги електронний військово-обліковий документ має бути достовірним і актуальним, тобто сформованим не раніше, ніж за 3 дні до звернення до консульської установи. Якщо документ старіший за 3 дні, перед зверненням слід заново сформувати його в електронному кабінеті призовника.

З усіх додаткових запитань щодо роботи застосунку необхідно звертатися у службу підтримки, яку забезпечує Міністерство оборони України.

Детальна інформація розміщена за цим посиланням : https://mfa.gov.ua/consul/forua/rozyasnennya-mzs-shchodo-vidnovlennya-prijomu-zayav-na-otrimannya-konsulskih-poslug-dlya-okremih-kategorij-gromadyan.

Оформлення ПГУВК громадянам України, які досягли шістнадцятирічного віку, здійснюється на підставі їх особистої заяви.

Для оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон до консульської установи подаються:

  • заява-анкета, яка формується в електронній формі консульською посадовою особою під час подачі документів;
  • документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України (попередній паспорт громадянина України для виїзду за кордон, що підлягає обміну);
  • документ, що підтверджує постійне проживання або тимчасове перебування громадянина України за кордоном;
  • квитанція про сплату консульського збору або оригінал і копію документа, що підтверджує право на звільнення повністю або частково від його сплати;


У разі оформлення паспорта у зв'язку із втратою або викраденням попереднього паспорта додатково додаються:

  • паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, за відсутності - його копію (у разі наявності), або надається інформація про раніше оформлені на ім’я цієї особи документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України;
  • документ (протокол, довідка тощо), виданий компетентними органами іноземної держави, в якій втрачено або викрадено паспорт, що підтверджує факт звернення заявника з приводу його втрати або викрадення.


У разі оформлення паспорта у зв'язку зі зміною інформації, внесеної до попереднього паспорта додатково додаються:

  • паспорт, що підлягає обміну;
  • документи, що підтверджують обставини, у зв'язку з якими паспорт підлягає обміну (свідоцтво про шлюб, свідоцтво про переміну імені, свідоцтво про розірвання шлюбу тощо).


Документи, видані компетентними органами іноземних держав, подаються легалізованими (якщо інше не передбачено чинними міжнародними договорами України) разом із нотаріально засвідченим перекладом українською мовою.

Оформлення закордонного паспорта особі, яка не досягла 16-річного віку, здійснюється на підставі заяви-анкети одного з батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або інших законних представників, у тому числі осіб, уповноважених відповідно до законодавства інших держав на представлення інтересів дитини щодо оформлення паспорта для виїзду за кордон.

У зв'язку з необхідністю зняття та обробки біометричних даних обов'язковою є особиста присутність дитини, яка досягла 12-річного віку, як під час подачі документів на оформлення паспорта, так і при його отриманні.

Для оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон на ім'я особи, яка не досягла шістнадцятирічного віку, до консульської установи подаються: 

  • заява-анкета, яка формується в електронній формі консульською посадовою особою під час подачі документів від імені дитини батьками (усиновлювачами), опікунами, піклувальниками, а якщо батьки не перебувають у шлюбі – того з батьків, з яким проживає особа, або іншими представниками;
  • свідоцтво про народження;
  • довідка про реєстрацію особи громадянином України (в разі народження дитини за кордоном);
  • документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України (попередній паспорт громадянина України для виїзду за кордон, що підлягає обміну, в разі, якщо такий документ вже оформлювався на ім'я дитини раніше );
  • документ, що підтверджує постійне проживання або тимчасове перебування громадянина України за кордоном;
  • квитанція про сплату консульського збору або оригінал і копію документа, що підтверджує право на звільнення повністю або частково від його сплати;
  • одну кольорову фотокартку розміром 10х15 сантиметрів для внесення відцифрованого образу обличчя особи шляхом сканування. Фотокартка повинна відповідати вимогам Міністерства внутрішніх справ України та Міжнародної організації цивільної авіації (IКAO) Doc 9303.


У разі оформлення паспорта у зв'язку із втратою або викраденням попереднього паспорта додатково додаються:

  • паспорт громадянина України (для особи, яка досягла 14-річного віку) або інший документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, за відсутності - його копію (у разі наявності), або надається інформація про раніше оформлені на ім’я цієї особи документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України;
  • документ (протокол, довідка тощо), виданий компетентними органами іноземної держави, в якій втрачено або викрадено паспорт, що підтверджує факт звернення заявника з приводу його втрати або викрадення.


Документи, видані компетентними органами іноземних держав, подаються легалізованими (якщо інше не передбачено чинними міжнародними договорами України) разом із перекладом українською мовою нотаріально засвідченим.

За оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон справляється консульський збір:

для осіб, які досягли віку 16-ти років -208 AUD,

для осіб віком до 16-ти років -64 AUD.

Консульський збір можна сплатити завчасно перерахувавши кошти на рахунок Посольства (Name: Embassy of Ukraine, №10415582, Commonwealth Bank, BSB No. 062-900, SWIFT - CTBAAU2S, address of branch - London Circuit & Ainsley Ave, Canberra, ACT, 2601, Australia) або безпосередньо в Посольстві будь-якою платіжною карткою.

У разі здійснення банківського переказу необхідно пересвідчуватися в тому, що оплата цієї процедури не стягувалася з суми коштів, що переказуються.

Персональні чеки, money orders, банківські чеки, готівка, кредитні картки (при надсиланні документів поштою), платіжні документи з написом “DRAFT” не приймаються.

При оформленні паспорта громадянина України для виїзду за кордон особи, яка досягла шістнадцятирічного віку, термін його дії становить 10 років.

Особам, які не досягли шістнадцятирічного віку, паспорт громадянина України для виїзду за кордон оформляється на 4 роки.

Чинним законодавством України не передбачена можливість оформлення паспорта у терміновому порядку при поданні документів до закордонних дипломатичних та консульських установ. Строк оформлення паспорта за кордоном може сягати 3-х місяців та залежить, зокрема, від періодичності доставки виготовлених паспортів з території України.

Інформацію про стан оформлення паспорта можна перевірити за допомогою Вашого особистого ідентифікатора сесії на сайті http://passport.mfa.gov.ua/ .

Нагадуємо, що отримати паспорт в Консульстві можна після того, як стан його оформлення буде змінено на «Прибув до ЗДУ».

«DHL» 

Відправлення ПГУВК (персоналізованих бланків) компанією «DHL» здійснюється за письмовою заявою за власний рахунок громадянина, на ім’я якого оформлюється ПГУВК, або його законного представника через е-платформу https://dhlportal.com.ua , де можна замовити і оплатити послугу міжнародної експрес доставки ПГУВК (персоналізованих бланків) за узгодженим тарифом в українській гривні. В умовах воєнного стану «DHL» знайшли можливість надати знижку у розмірі 30% від встановленого тарифу на послуги (інформація про тарифи «DHL»). Електронна адреса контактного центру «DHL»: [email protected].

 «VFS.Global» 

Відправлення ПГУВК (персоналізованих бланків) компанією «VFS.Global» здійснюється за письмовою заявою за власний рахунок громадянина, на ім’я якого оформлюється ПГУВК, або його законного представника.

Здійснити реєстрацію можливо за посиланням: https://services.vfsglobal.com/ppj/uk/ukr/login

Замовити кур’єрську доставку та провести оплату за доставку можливо за посиланням: https://services.vfsglobal.com/upa/uk/ukr/apply-passport   (інформація про тарифи на послуги «VFS.Global»). 

Звертаємо увагу, що в умовах воєнного стану терміни доставки ПГУВК (персоналізованих бланків) можуть бути затримані до 2 тижнів.

Якщо ви перебуваєте за кордоном й не встигли свого часу отримати замовлений у підрозділі Державної міграційної служби закордонний паспорт чи ID-картку, відтепер можливо отримати ці документи через закордонні дипломатичні установи України. 

Документи можуть бути доставлені з України до обраної вами  закордонної дипломатичної установи у два способи.

А. Міжнародним кур'єрським експрес-перевезенням DHL Express (коштом заявника, за тарифами компанії, залежно від країни; суттєво швидше за дипломатичну пошту;

  1. Звернутися до закордонної дипломатичної установи (посольство, генеральне консульство чи консульство) на території консульського округу якої ви перебуваєте, з документом, що посвідчує особу та письмовою заявою (заява; зразок заповнення).

    • 👉Зверніть увагу! Заява адресується саме територіальному органу/територіальному підрозділу ДМС (а не дипломатичній установі), який оформив ID-картку чи закордонний паспорт. Перелік територіальних органів: Територіальні органи :: Державна міграційна служба України (перелік територіальних підрозділів доступний на сторінці обраного територіально органу).

  2. До заяви слід долучити квитанцію про оплату такої послуги міжнародним кур’єрським експрес-перевезенням DHL Express, оформлену через портал https://dhlportal.com.ua.

    • 👉Зверніть увагу! Для здійснення оплати зі сторінки DHL вас буде переадресовано на платіжний сервіс Portmone. Під час заповнення форми оплати на сторінці Portmone у першому ж полі (вище поля з зазначенням імені) слід навести інформацію для ідентифікації платежу. У вашому випадку це буде серія та номер/номер документа, на підставі якого здійснювалося оформлення паспорта у ДМС (номер вашого внутрішнього паспорта, або номер свідоцтва про народження дитини)

  3. Очікувати запрошення до закордонної дипломатичної установи для отримання вашого документа.

    • 👉Зверніть увагу! При отриманні документа у закордонній дипломатичній установі консул надасть вам для підпису два примірники акту приймання-передачі, копію заяви-анкети.

    • міністерство закордонних справ україни - за кордоном отримати паспорт, оформлений в україні Якщо ви користувач застосунку Дія, дізнатися назву органу ДМС, на адресу якого слід писати заяву про пересилання паспортного документа за кордон, дуже просто.

      Такі документи (оформлені в Україні, але ще не отримані) вже доступні у стеку документів вашого застосунку Дія. 

      Якщо ви раптом забули, яким підрозділом було оформлено документ, слід обрати його у стеку документів застосунку Дія, натиснути піктограму “...” та обрати у меню “Повна інформація”. У графі “Орган, що видав” буде зазначено код підрозділу ДМС з 4-х цифр.

      На сторінці ДМС Коди терпідрозділів :: Державна міграційна служба України (dmsu.gov.ua) слід ввести цей код та дізнатися назву підрозділу, яку слід зазначати у заяві.


    • B.Дипломатичною поштою (безкоштовно, строк доставлення від 3-х місяців).

      • 1.Звернутися до закордонної дипломатичної установи (посольство, генеральне консульство чи консульство) на території консульського округу якої ви перебуваєте, з документом, що посвідчує особу та письмовою заявою (заява; зразок заповнення).

        • 👉Зверніть увагу! Заява адресується саме територіальному органу/територіальному підрозділу ДМС (а не дипломатичній установі), який оформив ID-картку чи закордонний паспорт. Перелік територіальних органів: Територіальні органи :: Державна міграційна служба України (перелік територіальних підрозділів доступний на сторінці обраного територіально органу).

      • 2.Очікувати запрошення до закордонної дипломатичної установи для отримання вашого документа. 

        • 👉Зверніть увагу! Строки отримання документів дипломатичною поштою складають від 3-х місяців. При отриманні документа у закордонній дипломатичній установі консул надасть вам для підпису два примірники акту приймання-передачі,  копію заяви-анкети.


        • міністерство закордонних справ україни - за кордоном отримати паспорт, оформлений в україні Якщо ви користувач застосунку Дія, дізнатися назву органу ДМС, на адресу якого слід писати заяву про пересилання паспортного документа за кордон, дуже просто.

          Такі документи (оформлені в Україні, але ще не отримані) вже доступні у стеку документів вашого застосунку Дія. 

          Якщо ви раптом забули, яким підрозділом було оформлено документ, слід обрати його у стеку документів застосунку Дія, натиснути піктограму “...” та обрати у меню “Повна інформація”. У графі “Орган, що видав” буде зазначено код підрозділу ДМС з 4-х цифр.

          На сторінці ДМС Коди терпідрозділів :: Державна міграційна служба України (dmsu.gov.ua) слід ввести цей код та дізнатися назву підрозділу, яку слід зазначати у заяві.



Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux