• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Торговельно-економічне співробітництво між Україною та Австралією
Опубліковано 06 травня 2020 року о 18:30

Австралія посідає провідне місце серед торговельних партнерів України в Океанії.

За даними Державної служби статистики України, за підсумками перших семи місяців 2020 року загальний товарообіг між Україною та Австралією склав 36,7 млн. дол. США, що на 34,6% менше, ніж за відповідний період 2019 року.

Експорт товарів з України до Австралії протягом січня-липня ц.р. становив 21,7 млн. дол. США (зменшення на 2,8%), у той час як імпорт австралійської продукції в Україну – 14,9 млн. дол. США (зменшення на 56%).

Головними статтями українського товарного експорту до Австралії стали олія  рослинного походження, машинобудівна і металургійна продукція, морські/річкові судна, а також добрива.

Натомість, номенклатура імпорту до України містила мінеральні палива, машинобудівну і фармацевтичну продукцію, електричні машини, алкогольні напої, оптичні прилади, дорогоцінне каміння, папір та картон.

Водночас, обсяг двосторонньої торгівлі послугами за перше півріччя 2020 року становив 4,6 млн. дол. США (з яких, 4 млн. дол. США припадає на експорт і 0,6 млн. дол. США – на імпорт). Серед категорій послуг у двосторонній торгівлі слід відзначити транспортні, туристичні та телекомунікаційні.

Станом на серпень 2020 року в економіку України було залучено понад 2 млн. дол. США інвестицій з Австралії. Найбільший обсяг австралійських інвестицій надійшов до таких галузей української економіки як: оптова та роздрібна торгівля, інформаційні технології та телекомунікації.

Державними установами Австралії широко використовується механізм закупівель товарів та послуг через тендерні процедури. Зокрема, протягом 2018-2019 років для державних потреб були здійснені закупівлі продукції та послуг на загальну суму 64,5 млрд. австрал. доларів. Головним координатором та установою, яка забезпечує функціонування централізованого порталу AusTender з державних закупівель (https://www.tenders.gov.au/) виступає Міністерство фінансів Австралії. Контактна інформація офісу AusTender з підтримки функціонування порталу: +61 2 6215 1558, еmail: tenders@finance.gov.au.

Міжнародні компанії мають право брати участь у тендерних процедурах на загальних підставах.

Варто зазначити, що окрім відкритих тендерів, державними установами Австралії здійснюються також «закриті» тендерні закупки продукції та послуг, до яких допускається обмежене коло постачальників.  

Максимальна сума контрактної пропозиції в рамках тендерних процедур становить 400 тис. австрал. дол. (для будівельних робіт – 7,5 млн. австрал. дол.).

Тендерні закупівлі для потреб державних установ на місцевому рівні координуються відповідними підрозділами урядів штатів та територій Австралії. Інтернет сторінки порталів, на яких розміщуються тендерні пропозиції наведені нижче:

https://tenders.act.gov.au/welcome

https://tenders.nsw.gov.au/

https://nt.gov.au/industry/government

https://qtenders.hpw.qld.gov.au/qtenders/

https://www.tenders.sa.gov.au/welcome

https://www.tenders.tas.gov.au/

https://www.tenders.vic.gov.au/

https://www.tenders.wa.gov.au/watenders/index.do


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux