Портал в режимі тестування та наповнення
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Торговельно-економічне співробітництво між Україною та Австралією
Опубліковано 06 травня 2020 року о 18:30

Австралія посідає провідне місце серед торговельних партнерів України в Океанії.

За даними Державної служби статистики України, за підсумками 2019 року загальний товарообіг між Україною та Австралією склав 151,6 млн. дол. США, що на 70% більше ніж у 2018 році.

Експорт товарів з України до Австралії становив 43,4 млн. дол. США (зростання на 44%), у той час як імпорт австралійської продукції в Україну – 99,5 млн. дол. США (зростання на 84%).

Головними статтями українського товарного експорту до Австралії стали металургійна та машинобудівна продукція, у тому числі морські/річкові судна, вироби з пластмаси, а також жири та олії тваринного і рослинного походження.

Натомість, номенклатура імпорту до України містила мінеральні палива, машинобудівну і фармацевтичну продукцію, оптичні прилади, вовну, дорогоцінне каміння, папір та картон.

Водночас, обсяг двосторонньої торгівлі послугами за 2019 рік становив 8,7 млн. дол. США (з яких, 6,9 млн. дол. США припадає на експорт і 1,8 млн. дол. США – на імпорт). Серед категорій послуг у двосторонній торгівлі слід відзначити транспортні, туристичні та телекомунікаційні.

За підсумками першого кварталу 2020 року обсяг експорту товарів з України до Австралії становив 7,3 млн. дол. США (зменшення на 14,4%), в той час як обсяг імпорту продукції в Україну склав 3,7 млн. дол. США (зменшення на 80,9%). 

Станом на квітень 2020 року в економіку України було залучено понад 2 млн. дол. США інвестицій з Австралії. Найбільший обсяг австралійських інвестицій надійшов до таких галузей української економіки як: оптова та роздрібна торгівля, інформаційні технології та телекомунікації.

Державними установами Австралії широко використовується механізм закупівель товарів та послуг через тендерні процедури. Зокрема, протягом 2018-2019 років для державних потреб були здійснені закупівлі продукції та послуг на загальну суму 64,5 млрд. австрал. доларів. Головним координатором та установою, яка забезпечує функціонування централізованого порталу AusTender з державних закупівель (https://www.tenders.gov.au/) виступає Міністерство фінансів Австралії. Контактна інформація офісу AusTender з підтримки функціонування порталу: +61 2 6215 1558, еmail: tenders@finance.gov.au.

Міжнародні компанії мають право брати участь у тендерних процедурах на загальних підставах.

Варто зазначити, що окрім відкритих тендерів, державними установами Австралії здійснюються також «закриті» тендерні закупки продукції та послуг, до яких допускається обмежене коло постачальників.  

Максимальна сума контрактної пропозиції в рамках тендерних процедур становить 400 тис. австрал. дол. (для будівельних робіт – 7,5 млн. австрал. дол.).

Тендерні закупівлі для потреб державних установ на місцевому рівні координуються відповідними підрозділами урядів штатів та територій Австралії. Інтернет сторінки порталів, на яких розміщуються тендерні пропозиції наведені нижче:

https://tenders.act.gov.au/welcome

https://tenders.nsw.gov.au/

https://nt.gov.au/industry/government

https://qtenders.hpw.qld.gov.au/qtenders/

https://www.tenders.sa.gov.au/welcome

https://www.tenders.tas.gov.au/

https://www.tenders.vic.gov.au/

https://www.tenders.wa.gov.au/watenders/index.do


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux