• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Торговельно-економічне співробітництво між Україною та Австралією
Опубліковано 06 травня 2020 року о 18:30

Інформація надана станом на початок 2021 року

Австралія є високорозвинутою країною, яка посідає 13 сходинку у світі за обсягом номінального ВВП (1,4 трлн. дол. США), а також 18-те за паритетом купівельної спроможності. До початку пандемії економіка країни перебувала у стадії зростання протягом 28 років.

Завдяки рішучим заходам уряду з підтримки платоспроможності населення та національних компаній Австралія змогла вже наприкінці 2020 року вийти з періоду рецеції, яка була пов’язана з обмежувальними заходами введеними через глобальну пандемію COVID-19. Незважаючи на те, що за підсумками 2020 року національний ВВП країни зменшився на 3,8%, економічна ситуація в Австралії на початку 2021 року відзначалася активним зростанням ділової активності, нарощуванням обсягів інвестицій та торгівлі.   Водночас, повноцінне відновлення економічного розвитку в Австралії очікується лише наприкінці 2021 року.

Економіка Австралії є надзвичайно інтегрованою у світову економічну систему, особливо в частині азіатсько-тихоокеанського регіону. Головні торговельні партнери країни: Китай, Японія, США, Південна Корея, Велика Британія та Індія. Протягом останніх років Австралія зберігає профіцит зовнішньої торгівлі. Загальний обсяг зовнішньої торгівлі Австралії у 2020 фінансовому році складає понад 873 млрд. австрал. дол., з яких 474 млрд. припадає на експорт.

Головними статтями австралійського експорту залишаються сировинна продукція, зокрема залізна руда, вугілля, яловичина, освітні та туристичні послуги. Серед провідних статей австралійського імпорту варто відзначити продукти нафтопереробки, транспортні засоби, телекомунікаційне обладнання, медичне обладнання та фармацевтична продукція.

Австралія здійснює активну політику у напрямі забезпечення доступу до зовнішніх ринків для національних товаровиробників. Зокрема, наразі  Австралією укладено 15 угод про вільну торгівлю, що надає доступ до ринків 24 країн. Продовжується робота щодо підготовки до укладення відповідних угод з Європейським Союзом та Великою Британією.

Загострення протягом 2020 року протистояння з Китаєм у політичній сфері призвело до введення Пекіном обмежень щодо ввезення австралійської продукції.  Така ситуація стимулює австралійських товаровиробників до пошуку нових торговельних партнерів та створює сприятливі умови для розширення співпраці між Україною та Австралією в економічній сфері.

Австралія посідає провідне місце серед торговельних партнерів України в Океанії.

За даними Державної служби статистики України, за підсумками першого півріччя 2021 року загальний товарообіг між Україною та Австралією склав 113,5 млн. дол. США, що більш ніж вдвічі перевищує відповідний показник 2020 року.

Експорт товарів з України до Австралії протягом січня-червня ц.р. становив 28,8 млн. дол. США (збільшення на 63%), у той час як імпорт австралійської продукції в Україну – 78,7 млн. дол. США (збільшення більш ніж втричі).

Головними статтями українського товарного експорту до Австралії стали олія  рослинного походження, машинобудівна і металургійна продукція, морські/річкові судна, а також добрива.

Натомість, номенклатура імпорту до України містила мінеральні палива, машинобудівну і фармацевтичну продукцію, електричні машини, алкогольні напої, оптичні прилади, дорогоцінне каміння, папір та картон.

Водночас, обсяг двосторонньої торгівлі послугами за перші шість місяців 2021 року становив 6 млн. дол. США (з яких, 4,3 млн. дол. США припадає на експорт і 1,7 млн. дол. США – на імпорт). Серед категорій послуг у двосторонній торгівлі слід відзначити транспортні, туристичні та телекомунікаційні.

Станом на липень 2021 року в економіку України було залучено понад 0,5 млн. дол. США інвестицій з Австралії. Найбільший обсяг австралійських інвестицій надійшов до таких галузей української економіки як: оптова та роздрібна торгівля, інформаційні технології та телекомунікації.

Назва заходу, місце і дата проведення

 

Контактна інформація організаторів

(веб-сайт)

Короткий описAOG - AUSTRALASIAN OIL & GAS EXPO 2021


10 – 12 березня 2021 р.,

м. Перт


Perth Convention Exhibition Centre
21 Mounts Bay Rd
Perth WA 6000,
Australia
+61 (08) 9338 0300
Одна з провідних у регіоні АТР міжнародних виставок нафто-газової промисловості

Austmine 2021 Conference & Exhibition


25-27 травня, 2021 р.,

м. Перт


Perth Convention Exhibition Centre
21 Mounts Bay Rd
Perth WA 6000,
Australia
+61 (08) 9338 0300

https://austmineconference.com.au/Провідна австралійська виставка гірничовидобувної промисловості

AUSPACK 2021

25-28 травня, 2021 р.,

м. Сідней

Sydney Showground


Sydney Showground

1 Showground Rd, Sydney Olympic Park NSW 2127

https://www.auspack.com.au/

Jon Treherne
Portfolio Lead
E: jtreherne@etf.com.au
P: + 61 2 9556 7972Міжнародна виставка пакувальних матеріалів та технологій

AVALON 2021


23-28 листопада, 2021 р.,

м. Джилонг


Avalon Airport Geelong
80 Beach Road
LARA 3212
Victoria
+61 3 5227 9100

https://www.airshow.com.au/airshow2021/index.asp

Провідна міжнародна виставка авіаційної та оборонної техніки, обладнання та технологій

Державними установами Австралії широко використовується механізм закупівель товарів та послуг через тендерні процедури. Зокрема, протягом 2018-2019 років для державних потреб були здійснені закупівлі продукції та послуг на загальну суму 64,5 млрд. австрал. доларів. Головним координатором та установою, яка забезпечує функціонування централізованого порталу AusTender з державних закупівель (https://www.tenders.gov.au/) виступає Міністерство фінансів Австралії. Контактна інформація офісу AusTender з підтримки функціонування порталу: +61 2 6215 1558, еmail: tenders@finance.gov.au.

Міжнародні компанії мають право брати участь у тендерних процедурах на загальних підставах.

Варто зазначити, що окрім відкритих тендерів, державними установами Австралії здійснюються також «закриті» тендерні закупки продукції та послуг, до яких допускається обмежене коло постачальників.  

Максимальна сума контрактної пропозиції в рамках тендерних процедур становить 400 тис. австрал. дол. (для будівельних робіт – 7,5 млн. австрал. дол.).

Тендерні закупівлі для потреб державних установ на місцевому рівні координуються відповідними підрозділами урядів штатів та територій Австралії. Інтернет сторінки порталів, на яких розміщуються тендерні пропозиції наведені нижче:

https://tenders.act.gov.au/welcome

https://tenders.nsw.gov.au/

https://nt.gov.au/industry/government

https://qtenders.hpw.qld.gov.au/qtenders/

https://www.tenders.sa.gov.au/welcome

https://www.tenders.tas.gov.au/

https://www.tenders.vic.gov.au/

https://www.tenders.wa.gov.au/watenders/index.do

Дипломатична підтримка вітчизняних експортерів є одним з важливих напрямів роботи МЗС, яка спрямована на розширення географії ринків збуту та забезпечення галузевої диверсифікації вітчизняного експорту.

У контексті забезпечення реалізації національних пріоритетів, сприяння виходу українських експортерів на зовнішні ринки, захисту їхніх економічних інтересів за кордоном і залучення прямих іноземних інвестицій в економіку України з квітня 2013 року при МЗС діє Рада експортерів та інвесторів (РЕІ).

У рамках РЕІ на постійній основі здійснюється моніторинг та оперативне інформування національних виробників стосовно потенційних можливостей розширення української присутності на світових ринках, зацікавленості іноземних компаній у налагодженні контактів з вітчизняними партнерами.

Більш детально за посиланням https://rei.mfa.gov.ua/

Анкета експортера

https://rei.mfa.gov.ua/anketa-eksportera

1. Австралійська Торговельно-Промислова Палата

https://www.australianchamber.com.au/


2. Австралійсько-Українська Торговельна Палата

https://www.aucc.biz/

Анкета експортера

https://rei.mfa.gov.ua/anketa-eksportera

Пошук партнерів серед австралійських компаній

https://www.austrade.gov.au/suppliersearch.aspx?folderid=1736

https://www.business.directoryofaustralia.com.au/


Перевірку компанії можливо здійснити на сайті Реєстру австралійського бізнесу

www.abr.business.gov.au
www.asic.gov.auНа території країни можлива реєстрація підприємств наступної форми власності:

 1. Відкрита компанія з обмеженою формою відповідальності

  Таке підприємство реєструють на Австралійській біржі. Також можливе відкриття компанії без відповідної реєстрації.

 2. Приватна компанія з обмеженою відповідальністю

  Це закрите підприємство, акціонери якого беруть участь в капіталі компанії тільки в межах своїх оплачених акцій.

 3. Компанія з обмеженою відповідальністю по гарантії

  При такій формі власності акціонери несуть відповідальність тільки в межах заздалегідь обговорених гарантій. Зазвичай таким способом реєструють некомерційні підприємства та благодійні товариства.

 4. Партнерства

  Ці підприємства мають різні форми управління, в залежності від штату, в якому вони реєструються. Партнерства бувають як з обмеженою, так і з необмеженою відповідальністю.


Етапи реєстрації компанії в Австралії:

Вибір унікального назви і організаційно-правової форми власності.

Подача заяви на реєстрацію компанії (форма 201) в Комісію з цінних паперів і інвестицій (ASIC). Мінімум один з директорів повинен бути громадянином Австралії. Процедура займає один день і коштує 463 австралійських долара. Після цього новій компанії присвоюється номер (ACN) і видається свідоцтво про реєстрацію.

Реєстрація в податковому управлінні. У разі річного обороту понад 75 тисяч австралійських доларів компанії обов'язково видається спеціальний код з 11 цифр (ABN) для сплати GST (аналог ПДВ). Процедура робиться протягом дня онлайн.

Реєстрація найманих працівників в органах соціального страхування.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux