Австралія посідає провідне місце серед торговельних партнерів України в Океанії.
За даними Державної служби статистики України, за підсумками 2021 року обсяг торгівлі товарами між Україною та Австралією склав 215,2 млн. дол. США. Експорт товарів з України до Австралії становив 60,9 млн. дол. США (зростання на 43% у порівнянні з попереднім роком), у той час як імпорт австралійської продукції в Україну – 154,3 млн. дол. США (збільшення більш ніж втричі).
Головними статтями українського товарного експорту до Австралії стали металургійна та машинобудівна продукція, у тому числі морські/річкові судна, вироби з пластмаси, а також жири та олії тваринного і рослинного походження.
Натомість, номенклатура імпорту до України містила мінеральні палива, машинобудівну і фармацевтичну продукцію, оптичні прилади, вовну, дорогоцінне каміння, папір та картон.
Слід зазначити, що протягом останніх років відзначається тенденція поступового збільшення у структурі українського експорту частки продукції з доданою вартістю. Зокрема, слід відзначити успішне нарощення експортних поставок на австралійський ринок RIB човнів, виробництва харківської компанії BRIG.
Протягом 2022-23 років з метою закріплення на австралійському ринку планується проведення демотуру всюдиходів, виробництва київської компанії SHERP (наразі компанія продала лише дві машини у штаті Квінсленд).
Слід відзначити, що у грудні 2021 року та лютому 2022 року Україна вперше здійснила закупівлю австралійського енергетичного вугілля для потреб ПАТ «ЦЕНТРЕНЕРГО».
З урахуванням перспективи добудови необхідної інраструктури для налагодження поставок у нашу країну зрідженого природного газу з LNG терміналу у польському Свіноуще, Україна у майбутньому зможе розглядати можливість закупівлі зрідженого газу у австралійських компаній. За підсумками 2021 року Австралія разом з Катаром залишаються світовими лідерами з продажу LNG на закордонні (переважно азійські) ринки.
Варто також врахувати істотну активність на українському ринку продовольства австралійських компаній, які спеціалізуються на перепродажі продукції на ринок країн Азії та Близького Сходу.
Стабільними темпами зростання відзначається двостороння торгівля послугами, обсяг якої за підсумками 2021 року становив 22,3 млн. дол. США, з яких 20,4 млн. дол. США припадає на експорт (зростання на 116%) і 1,9 млн. дол. США – на імпорт (зростання на 2%). Серед категорій послуг у двосторонній торгівлі слід відзначити транспортні, туристичні та телекомунікаційні.
Найбльш динамічно відбувається зростання ІТ послуг з боку українських компаній. Серед історій успіху австралійського бізнесу в Україні можна відзначити технологічну компанію LQD Technologies, один з провідних офісів якої розміщено у Києві.
Серед інших категорій послуг у двосторонній торгівлі слід відзначити також транспортні, банківські, туристичні та телекомунікаційні.
Станом на липень 2022 року в економіку України було залучено понад 600 тис. дол. США інвестицій з Австралії. Найбільший обсяг австралійських інвестицій надійшов до таких галузей української економіки як: оптова та роздрібна торгівля, інформаційні технології та телекомунікації.