Україну і Австралію об’єднує наявність розвинутих науково-технічних секторів національної економіки, що створює підґрунтя для реалізації спільних проектів у цій сфері.
На сьогоднішній день між двома країнами динамічно розвивається партнерство за такими напрямами:
- аерокосмічна галузь;
- телекомунікаційний сектор;
- медичні дослідження;
- інформаційні технології;
- природничі науки (на базі університетів та науково-дослідних установ);
- дослідження Антарктики.
Одним з перших спільних проектів у цій сфері стало виведення у червні 2012 року в рамках проекту «Морський старт» українською ракетою-носієм «Zenit-3SL» на орбіту супутника «Intelsat-19» для забезпечення високоякісного мовлення на території Австралії та низки інших країн.
Започаткування у 2018 році діяльності Австралійського космічного агентства надало помітного імпульсу двосторонньому діалогу у аерокосмічній галузі. Під час участі делегації України у заходах Тижня Міжнародної групи зі спостережень Землі з космосу (GEO Week, 3-9 листопада 2019 року) відбулися переговори з керівництвом Австралійського космічного агентства, у ході яких були обговорені питання практичної взаємодії між двома країнами у космічній галузі як на двосторонній основі, так і в рамках міжнародних ініціатив та проектів.
Активно розвивається взаємодія між українськими та австралійськими компаніями у галузі ІТ індустрії. Серед успішних прикладів такої співпраці можна назвати вихід на австралійський ринок українського постачальника ІТ-послуг компанії «Integracy Group Ukraine» та створення спільної українсько-австралійської компанії в галузі ІТ-технологій «Intergracy International».
Позитивний досвід співпраці у високотехнологічній сфері між двома країнами було також досягнуто у ході виконання угоди між Національним університетом «Львівська політехніка» та австралійською компанією «Fielden Management Services» щодо розробки новітніх технологій зі створення інформаційних систем взаємодії із GPS, RFID та технологій розпізнавання голосу, а також «HCI» (Human Computer Interaction).
Наразі причетними державними установами України та Австралії опрацьовується можливість активізації антарктичного напрямку двостороннього співробітництва, зокрема проведення спільних антарктичних досліджень й ефективного управління антарктичними станціями.
Слід відмітити, що у восьми австралійських університетах українські вчені беруть участь у реалізації міжнародних науково-дослідних проектів. Головними темами цих розробок є: металофізика, оптична фізика, геологія, хімія, а також охорона здоров’я.