• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
Україна - Австралія
Опубліковано 08 травня 2020 року о 05:47

Визнання України Австралією

26 грудня 1991 року Австралія заявила про визнання України.

Формалізація відносин між Україною та Австралією

Дипломатичні відносини між Україною та Австралією були встановлені 10 січня 1992 року шляхом обміну нотами між МЗС України та Посольством Австралії в Російській Федерації.

Посольство України в Австралії було засноване 14 квітня 2003 року.

З 1993 року по цей час в Австралії діє також Почесне консульство України в Мельбурні.

З 2017 року Почесне консульство України в Сіднеї.

З вересня 1992 року до січня 2015 року Києві діяло Почесне консульство Австралії в Україні (Посольство Австралії в Польщі було акредитоване в Україні за сумісництвом).

У лютому 2015 року в Києві відкрито Посольство Австралії в Україні.

Найважливіші події двосторонніх відносин

Двосторонні зустрічі міністрів закордонних справ України та Австралії в рамках участі в роботі 47-ї сесії ГА ООН (вересень 1992 року), 52-ї сесії ГА ООН (жовтень 1997 року), 54-ї сесії ГА ООН (вересень 1999 року), 58-ї сесії ГА ООН (вересень 2003 року), Лондонської конференції по Афганістану (січень 2010 року), Мюнхенської конференції з питань політики безпеки (лютий 2011 року), Ради Міністрів ОБСЄ у Вільнюсі (грудень 2011 року), Саміті країн-учасниць ДНЯЗ в Нью-Йорку (лютий 2011 року), 71-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку (вересень 2016 року), 72-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку в рамках зустрічі країн-учасниць Спільної робочої групи з розслідування катастрофи МН17 ( вересень  2017 року), 75-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку в рамках зустрічі країн-учасниць Спільної робочої групи з розслідування катастрофи МН17 (вересень  2019 року).

Листопад 1992 року  - офіційний візит в Австралію парламентської делегації на чолі з головою Верховної Ради України. Започаткування міжпарламентської співпраці.

Червень-липень 2004 року - офіційний візит в Україну парламентської делегації Австралії на чолі зі спікером Палати Представників парламенту Австралії. Демонстрація з боку Австралії підтримки демократичного курсу розвитку України.

Березень 2012 року - візит спеціального посланника Прем’єр-міністра Австралії в Україну. Обговорення питань посилення двосторонньої взаємодії у рамках міжнародних організацій.

Липень серпень 2014 року – робочі візити, спеціального посланника Прем’єр-міністра Австралії із розслідування катастрофи рейсу МН17 маршала авіації А.Х’юстона в Україну.  Обговорено актуальні питання взаємодії в рамках розслідування обставин катастрофи літака рейсу МН17.

Липень, серпень 2014 року - робочі візити в Україну міністра закордонних справ Австралії Дж.Бішоп. Укладено Угоду між Україною та Австралією про направлення Австралійського персоналу до України у зв’язку з падінням літака «Malaysia Airlines» рейсу MH17».

Грудень 2014 року - державний візит Президента України П.Порошенка до Австралії. Проведено переговори з прем’єр міністром Австралії Т.Ебботтом., генерал-губернатором Австралії П.Косгроувом, головою Палати представників Парламенту Австралії Б.Бішоп. У ході згаданих зустрічей політичним керівництвом Австралії було засуджено окупацію Криму та агресію Росії проти України. Підтверджено підтримку Австралією суверенітету та територіальної цілісності України. Президент України виступив з лекцією в Інституті міжнародної політики Lowy, а також взяв учать у діловому круглому столі організованому Європейсько-австралійською діловою радою, під час якої були обговорені перспективи інвестування в українську економіку.

Червень 2015 року  - офіційний візит в Австралію Голови Комітету у закордонних справах Верховної ради України. Обговорено питання міжпарламентської взаємодії та двосторонніх відносин.

Вересень 2016 року - зустріч президента України та прем’єр-міністра Австралії під час 71-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку. Обговорені питання збереження підтримки з боку Австралії, подальшої взаємодії в рамках міжнародних організацій, координації спільних зусиль з метою притягнення до відповідальності винних у збитті літака MH17 «Малайзійських авіаліній».

Жовтень 2017 року - офіційний візит в Україну президента Сенату парламенту Австралії С.Перрі. Обговорено питання посилення двосторонньої взаємодії, підготовку до змагань «Ігри Нескорених 2018» у Сіднеї (Австралія)

Жовтень 2018 року - офіційний візит в Австралію делегації України для участі в «Іграх нескорених» на чолі з віцепрем’єр-міністром України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції І.Климпуш-Цинцадзе за участю Міністра оборони України С.Полторака, Міністра внутрішніх справ України А.Авакова, Уповноваженого президента з питань реабілітації учасників АТО В.Свириденка.  Обговорено широкий спектр питань двостороннього порядку денного.

Співробітництво в рамках міжнародних організацій

У листопаді 2003 року Австралія підтримала прийняття ООН Спільної заяви щодо вшанування 70-х роковин Голодомору в Україні 1932-33 рр., у 2010 р. – Декларацію «Про вшанування 75-ї річниці Голодомору 1932-1933 років в Україні» та підписала зазначений документ у Нью-Йорку.

У травні-червні 2004 року Австралія підтримала надання Україні статусу консультативної сторони Договору про Антарктику.

У квітні 2005 році Австралія підтримала прийняття України до складу країн-учасниць Австралійської Групи.

У 2014 році Австралія підтримала резолюцію ГА ООН «Територіальна цілісність України».

У 2016-2019 роках Австралія стала співавтором резолюції «Стан з правами людини у АРК та місті Севастополь (Україна)».

Протягом 2017-2019 років. на сесіях Конференції Сторін РКЗК ООН Австралія виступила проти намірів РФ створити «подвійний облік глобальних викидів парникових газів».

Протягом 2017-2019 рр. на Австралія публічно визнала факт закриття Україною портів на території АРК та закликала держави-члени ІМО не визнавати претензії РФ стосовно імплементації конвенцій ІМО та здійснення контролю у цьому регіоні.

У 2018-2019 роках Австралія стала співавтором резолюцій ГА ООН «Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та м.Севастополь, Україна, а також частин Чорного і Азовського морів».

У 2019 році Австралія стала співавтором резолюції 41-ї сесії РПЛ «Співпраця та допомога Україні у галузі прав людини».

У грудні 2018 року Австралія підтримала схвалення Декларації ГА ООН з нагоди 85-х роковин Голодомору 1932-1933 років.

Інші важливі віхи двосторонньої співпраці 

11 травня 2011 року Сенат парламенту Австралії схвалив резолюції щодо 25-х роковин Чорнобильської катастрофи.

У липні 2012 року уряд Австралії здійснив внесок до Чорнобильського фонду «Укриття» ЄБРР в розмірі 1 млн. євро за підсумками участі у 2011 році в Київському саміті з питань безпечного та інноваційного використання ядерної енергії.

31 березня 2016 року підписано Угоду між Кабінетом Міністрів України та Урядом Австралії про співробітництво в галузі використання атомної енергії в мирних цілях.

З 15 травня 2014 року в парламенті Австралії діє Група дружби з Україною.

У 2019 року уряд Австралії передав 250 тис австрал. доларів до Трастового фонду НАТО з розвитку медичної та спортивної реабілітації поранених військовослужбовців.

Австралія і Україна обрані до складу Ради ООН з прав людини на 2018-2020 років.

Австралія і Україна є членами Спільної робочої групи з розслідування катастрофи МН17.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux