• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
Україна і Нова Зеландія
Опубліковано 21 квітня 2022 року о 11:34

Нова Зеландія визнала незалежність України 26 грудня 1991 року. Дипломатичні відносини були встановлені 3 березня 1992 року.

Посольство Нової Зеландії в Польщі представляє новозеландські інтереси в Україні за сумісництвом. З жовтня 2008 року в Києві діє Почесне консульство Нової Зеландії.

З січня 2021 року у новозеландському місті Окленд працює Почесне консульство України на чолі з паном Олександром Кірічуком.

Україна та Нова Зеландія поділяють спільні цінності, які ґрунтуються на повазі до демократії та міжнародного порядку, заснованого на праві. Обидві країни успішно співпрацюють на двосторонньому рівні та в рамках міжнародних організацій.

Нова Зеландія офіційно засудила порушення суверенітету і територіальної цілісності нашої держави, не визнала результат т.зв. «референдуму» 16 березня 2014 року в Криму та назвала дії Росії по відношенню до України неприйнятними. Через агресію Росії в Криму та інших регіонах України Нова Зеландія заморозила переговори щодо проекту угоду про вільну торгівлю з Митним союзом за участі РФ. Крім того, Урядом Нової Зеландії введено обмеження на в’їзд щодо певних українських і російських фізичних осіб, які вважаються причетними до «кризи в Україні».

Нова Зеландія виступила співавтором резолюції Генеральної Асамблеї ООН № A/RES/68/262 «Територіальна цілісність України», а також підтримала Резолюції ГА ООН № A/RES/73/194, A/RES/74/17 та A/RES/75/29 «Проблема мілітаризації АР Крим та м.Севастополь (Україна), а також частин Чорного і Азовського морів», № A/RES/71/205, A/RES/72/190, A/RES/73/263, A/RES/74/168 та A/RES/75/192 «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополь, Україна».

Новозеландська сторона неодноразово зазначала про необхідність проведення повного та незалежного розслідування обставин загибелі рейсу МН17 та надання всебічного сприяння у роботі міжурядової комісії.

Нова Зеландія посідає одне з провідних місць серед торговельних партнерів України в Океанії. За даними Держстату України, у 2020 році товарообіг між країнами склав 29,5 млн дол. США, у т.ч. експорт – 10,2 млн дол. США, імпорт – 19,3 млн дол. США.

Між Україною та Новою Зеландією укладено Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством транспорту України та Департаментом морської безпеки Нової Зеландії про визнання дипломів (сертифікатів) моряків, відповідно до вимог Правила І/10 Міжнародної конвенції про підготовку та дипломування моряків та несення вахти 1978 року, з поправками 1995 року.

Становлення української громади в Новій Зеландії веде свою історію із середини ХХ ст., коли перша група українців (приблизно 170 людей) у 1949 році прибула в Нову Зеландію. За результатами перепису населення у 2013 році, 1350 осіб назвали місцем свого народження Україну; ще близько 700 громадян Нової Зеландії відносять себе до українців за етнічним походженням.

У Новій Зеландії зареєстровано Об’єднання українців Нової Зеландії та Українська Громада Веллінгтона.

Для відвідання Нової Зеландії громадяни України повинні отримати візу, на яку можна подати документ онлайн через систему “New Zealand Immigration” або звернутись до авторизованого візового центру в Києві. Звертаємо увагу, що посольства Нової Зеландії закордоном не оформлюють новозеландські візи.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux