• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
Україна і Нова Зеландія
Опубліковано 05 листопада 2024 року о 11:34

Нова Зеландія визнала незалежність України 26 грудня 1991 року. Дипломатичні відносини були встановлені 3 березня 1992 року.

Посольство Нової Зеландії в Польщі представляє новозеландські інтереси в Україні за сумісництвом. З жовтня 2008 року в Києві діє Почесне консульство Нової Зеландії.

Україна та Нова Зеландія поділяють спільні цінності, які ґрунтуються на повазі до демократії та міжнародного порядку, заснованого на праві. Обидві країни успішно співпрацюють на двосторонньому рівні та в рамках міжнародних організацій.

Нова Зеландія офіційно засудила порушення суверенітету і територіальної цілісності нашої держави, не визнала результат т.зв. «референдуму» 16 березня 2014 року в Криму та назвала дії Росії по відношенню до України неприйнятними. Через агресію Росії в Криму та інших регіонах України Нова Зеландія заморозила переговори щодо проекту угоду про вільну торгівлю з Митним союзом за участі РФ. Крім того, Урядом Нової Зеландії введено обмеження на в’їзд щодо певних українських і російських фізичних осіб, які вважаються причетними до «кризи в Україні».

Нова Зеландія виступила співавтором резолюції Генеральної Асамблеї ООН № A/RES/68/262 «Територіальна цілісність України», а також підтримала Резолюції ГА ООН № A/RES/73/194, A/RES/74/17 та A/RES/75/29 «Проблема мілітаризації АР Крим та м.Севастополь (Україна), а також частин Чорного і Азовського морів», № A/RES/71/205, A/RES/72/190, A/RES/73/263, A/RES/74/168 та A/RES/75/192 «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополь, Україна».

Новозеландська сторона неодноразово зазначала про необхідність проведення повного та незалежного розслідування обставин загибелі рейсу МН17 та надання всебічного сприяння у роботі міжурядової комісії.

Допомога Нової Зеландії Україні на тлі російської збройної агресії

Нова Зеландія засуджує військову агресію РФ проти України та підтримує на всіх рівнях суверенітет і територіальну цілісність України в її міжнародно визнаних кордонах. Позицію Нової Зеландії виражено шляхом заяв МЗС, Міністра закордонних справ, Прем'єр-міністра, Спікера Парламенту Нової Зеландії щодо засудження російської агресії, Підтримки резолюції в ГА ООН із засудження російської агресії. Також Прем'єр-міністром та Міністром закордонних справ Нової Зеландії виражена проукраїнська позиція щодо засудження злочинів Росії в Бучі. 

09.01.2024 Нова Зеландія приєдналася до заяви Міністрів закордонних справ 50 держав і Високого представника ЄС із засудженням передачі КНДР балістичних ракет, що були використані РФ для атак на Україну.

02.04.2024 Нова Зеландія приєдналася до Політичної декларації конференції "Відновлення справедливості для України" (м. Гаага, Нідерланди). У згаданій Декларації 44 країни висловили підтримку створенню Спецтрибуналу щодо злочину агресії РФ та ініціативам щодо використання заморожених активів РФ на користь України.

У Глобальному Саміті миру (15-16 червня 2024 р., Швейцарія) взяв участь Міністр поліції, Міністр з питань пенітенціарної служби, Міністр з надзвичайних ситуацій Нової Зеландії М.Мітчелл.  Нова Зеландія приєдналася до Спільного комюніке про основи миру.

У зв’язку із розв’язанням повномасштабної військові агресії РФ проти України Новою Зеландією загалом запроваджено санкції проти понад 1700 фізичних та юридичних осіб РФ та Білорусі, а також Ірану - за поставку Росії дронів. Зокрема, санкції запроваджені у таких сферах: експортний контроль; заборона в'їзду на територію Нової Зеландії особам, причетним до посягання на територіальну цілісність України; припинення консультацій між МЗС РФ та НЗ. Також введено понад 930 обмежень щодо торгівлі з Росією окремими категоріями товарів.

Загальний обсяг новозеландської допомоги Україні починаючи з лютого 2022 року становить понад 130 млн новозеландських доларів (майже 80 млн дол. США), з яких понад 83 млн новозеландських дол. (50,5 млн дол. США) - військова допомога.

Політичний діалог

Останні контакти на високому і найвищому рівнях:

20 грудня 2023 року - телефонна розмова між Президентом України В.Зеленським та Прем'єр-міністром Нової Зеландії К.Лаксоном.

15 січня 2024 р. – зустріч Керівника Офісу ОПУ А.Єрмака з Послом Нової Зеландії в Польщі (за сумісництвом в Україні) А.Хадсон на полях четвертої зустрічі радників з питань національної безпеки та політичних радників щодо реалізації Формули миру (м. Давос, Швейцарія).

03 квітня 2024 р. – зустріч Міністра закордонних справ України Д.Кулеби із заступником Прем’єр-міністра, Міністром закордонних справ Нової Зеландії В.Пітерсом під час участі у міністерських заходах НАТО (03-04 квітня 2024 р., м. Брюссель).

 26 квітня – 08 травня 2024 року візит членів групи з міжпарламентських зв’язків з Новою Зеландією у Верховній Раді України до Нової Зеландії.

13 травня 2024 р. – онлайн-зустріч Першого заступника Міністра закордонних справ України А.Сибіги із заступником Міністра закордонних справ і торгівлі Нової Зеландії з питань Європи, Близького Сходу, Африки та Австралії Т.Макферсоном.

27 травня 2024 р. – телефонна розмова Міністра закордонних справ України Д.Кулеби із заступником Прем’єр-міністра, Міністром закордонних справ Нової Зеландії В.Пітерсом.

16 червня 2024 р. – зустріч Міністра закордонних справ України Д.Кулеби з Міністром поліції, Міністром з питань пенітенціарної служби, Міністром з надзвичайних ситуацій Нової Зеландії М.Мітчеллом на полях Глобального Саміту миру (15-16 червня 2024 р., Швейцарія).

 11 липня 2024 р. у рамках саміту НАТО відбулася зустріч Президента України В.Зеленського у п’ятисторонньому форматі (Україна + Нова Зеландія, Австралія, Республіка Корея, Японія) з лідерами Індо-Тихоокеанських держав – партнерів НАТО, зокрема з Прем’єр-міністром Нової Зеландії К.Лаксоном

Українська громада

Становлення української громади в Новій Зеландії веде свою історію із середини ХХ ст., коли перша група українців (приблизно 170 людей) у 1949 році прибула в Нову Зеландію. За результатами перепису населення у 2013 році, 1350 осіб назвали місцем свого народження Україну; ще близько 700 громадян Нової Зеландії відносять себе до українців за етнічним походженням.

Візовий режим

Для відвідання Нової Зеландії громадяни України повинні отримати візу, на яку можна подати документ онлайн через систему “New Zealand Immigration” або звернутись до авторизованого візового центру в Києві. Звертаємо увагу, що посольства Нової Зеландії закордоном не оформлюють новозеландські візи.


Довідку підготував: перший секретар Посольства України в Австралії Павло Троян

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux