Гуманітарне співробітництво України з Австралією розпочалося ще до проголошення нашою державою незалежності.
У 1985 році пем’єр-міністр Австралії (в той час лідер федеральної опозиції) Джон Говард, відкрив пам’ятник жертвам Голодомору 1932-1933 років в Україні біля Української православної церкви в Канберрі.
У серпні 2004 року вийшов художній фільм «Залізна сотня» про Українську Повстанську Армію. Зйомки картини проводилися в Україні кіностудією ім. О.Довженка кінорежисером О.Янчуком за участю та фінансової підтримки представників української громади в Австралії, зокрема В.Борця. Кінострічка здобула гран-прі на одному з Ялтинських кінофестивалів.
У 2007 році на території Українського православного центру в Канберрі була відкрита скульптурна композиція «Шевченкові думи», подарована у 2002 році Київською міською держадміністрацією діаспорі в Австралії.
16 грудня 2007 року у популярному етнографічному музеї історичних мініатюр «Кокінгтон Грін Гарденз» (Канберра) був встановлений макет Андріївської церкви в Києві – спільний українсько-австралійський проект, спрямований на популяризацію культурно-історичних здобутків України в Австралії.
У 2009 році Мельбурн відвідала делегація студентів Українського гуманітарного ліцею Національного Університету ім. Тараса Шевченка з метою дослідження життя української діаспори в Австралії та налагодження зв’язків з Українською центральною шкільною радою Австралії (УЦШР).
В лютому 2009 року в приміщенні Університету Аделаїди відбулася конференція Асоціації українських досліджень Австралії на тему «Право, політика, культура та історія незалежної України». В конференції брали участь представники діаспори, наукових і студентських кіл та Посольства України.
В листопаді 2009 року Сідней відвідала група студентів Кіровоградського Державного Педагогічного Університету імені В.Винниченка в рамках поглиблення вивчення англійської мови, ознайомлення з австралійською культурою, природою, архітектурою та мовними особливостями.
У травні-червні 2011 року австралійський професор Т.Карміл спільно зі своїми колегами відвідали Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України та інші медичні установи і виступили з лекціями з дитячої кардіохірургії.
У квітні 2012 року австралійська команда взяла участь в Чемпіонаті світу зі стратегічного менеджменту Global Management Challenge – 2012, який пройшов у Києві під патронатом Кабінету Міністрів України.
У 2013 році у Мельбурні відбулася міжнародна конференція «Мова, культура, ідентичність» під егідою Центру україністики імені М.Зерова, Університету Монаша, Асоціації україністів Австралії та Наукового товариства імені Т.Шевченка за участю фахівців з україністики вітчизняних, австралійських, канадських, італійських і новозеландських університетів та НАН України
19 лютого 2014 р. в Університеті Монаша відбувся круглий стіл на тему «Що чекає Україну?», присвячений подіям на Майдані.
Серед головних культурно-гуманітарних проектів 2017 року слід відзначити проведення Днів української культури із презентації великодніх та різдвяних українських традицій у Канберрі, проведення у Мельбурні фестивалю українських творчих колективів Австралії з нагоди 70-ліття поселення на Зеленому континенті, участь українських танцювальних груп у мультикультурному фестивалі "Pako Festa-2017" (Джилонг), урочистості з нагоди 85-ліття Голодомору 1932-33, річниці трагедії збиття літака рейсу МН17, річниці Революції гідності та інших.
У 2017 році в Австралії було видано дві книги про роль та участь українців в АНЗАК – Австралійсько-новозеландському армійському корпусі у роки Першої світової війни. Перша - авторства професора Австралійського національного університету Є.Говор «Зірки, що падають, або історія АНЗАКів з України» та друга - «Українці в Австралійських імперських збройних силах», видана українською громадою Квінсленда.
У 2017 році також відбувся гастрольний тур рок-гурту "Океан Ельзи" до Австралії.
У 2018 році у Центрі україністики ім. Миколи Зерова в Мельбурні при Університеті Монаша при сприянні Посольства України в Австралії відбулася міжнародна конференція "Україна і світ: культура, політика, суспільство".
Ключовим гуманітарним проектом 2018 року стала участь української команди в «Іграх нескорених» у Сіднеї, а також відзначення 85-х роковин Голодомору 1932-33 років в Україні. Зокрема: міжнародна акція «Запалімо свічку пам’яті» пройшла в австралійському парламенті за участю членів австралійсько-української парламентської групи дружби, а також у найбільших австралійських містах; у Мельбурні за участю членів місцевого парламенту відкрито фотовиставку з обличчями свідків Голодомору “Голодомор – геноцид голодом”; у найбільшому австралійському штаті Західна Австралія відбулася презентація книги місцевої дослідниці Лесі Мельничук “Голодомор. Мовчазні голоси голодуючих дітей”, у якій взяли участь представники влади штату; коммеморативні заходи та поминальні літургії до 85-ліття трагедії проведено біля пам’ятних знаків Голодомору в Столичному регіоні, Південній Австралії, Вікторії, а також столицях та українських школах усіх штатів.
У 2019 році українське жіноцтво Австралії взяло участь у міжнародній асамблеї «Українка у світі: професіоналізм, активізм, традиція» у Львові. Це дозволило налагодити тісні взаємовідносини між австралійськими жіночими організаціями та Міжнародним інститутом освіти, культури та зв'язків з діаспорою при університеті «Львівська політехніка».
Молоді українці діаспори також активно долучилися до участі у програмі GOCamp в Україні - освітньої волонтерської програми з навчання українських школярів іноземним мовам. Частина з них на річній основі викладають англійську мову в українських школах, таких як ThinkGlobal Lviv .
У липні 2019 року між Сіднейським технологічним університетом та Національним університетом ім. Т.Г.Шевченка підписано Меморандум про взаєморозуміння та започатковано першу австралійсько-українську програму обміну студентами та докторантами (Visitor fellow program) з метою проведення спільних досліджень.
У вересні 2019 року проведено вечір документального українського кіно у рамках Sydney Underground film festival 2019. Показ українських фільмів був присвячений родинам і друзям жертв збитого рейсу МН17, а також режисеру Олегу Сенцову, який провів останні п’ять років у російській в’язниці за фальшивими звинуваченнями.
У 2019 році Україна вперше була представлена в Sculpture by the Sea – одній з найбільших у світі експозицій скульптур під відкритим небом, що проходить в австралійському Сіднеї. Щорічно виставка отримує високу оцінку критиків, що підтверджено публікаціями у національних та міжнародних виданнях, серед яких: The Guardian (Великобританія), Sculpture Magazine (США), World Sculpture News (Китай), The Art Newspaper (Великобританія), The Independent (Великобританія). Українське мистецтво було представлене диптихом Awakening молодого українського скульптора Єгора Зігури.
У 2019 році Союз українських організацій Австралії (СУОА) у партнерстві з благодійним фондом «Карітас Україна» передав понад 100 тис. австрал. дол. на потреби родин поранених українських військовослужбовців. Крім того, українською громадою за підтримки австралійського уряду (звільнення від оподаткування бізнесу, який підтримує проект) започатковано проект на підтримку реалізації в Україні проекту “Occupation therapy Training Program” вартістю 105 тис. австрал. дол.
Починаючи з 2016 року в австралійському місті Джилонг щороку проходить Фестиваль українського кіно у Pivotonian cinema.
У травні в різних містах Австралії за ініціативи Української жіночої організації Австралії проходять Фестивалі української вишиванки.
В Австралії функціонують два центри українознавства:
Центр україністики ім. Миколи Зерова є провідним осередком українознавчих наук в Австралії. на 2019 рік на українознавчих студіях навчаються 20 студентів та існує 2 докторські стипендії. Фінансову підтримку студентам надають члени Комітету «Приятелів енциклопедії українознавства» та Фундації українознавчих студій Австралії. Крім того, вже традиційно, стипендії для студентів, які вивчають українську мову, спонсорують австралійські меценати Віктор та Марія Рудевичі. Директор центру професор Марко Павлишин нагороджений державною нагородою України орденом «За заслуги» ІІІ ступеня.