• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
ПОЗАЧЕРГОВІ ВИБОРИ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ 25 ТРАВНЯ 2014 РОКУ
Опубліковано 25 березня 2014 року о 01:49

Шановні співвітчизники!

 З метою реалізації Ваших конституційних виборчих прав за кордоном Посольство України в Австралії інформує, що згідно зі статтями 27, 28 Закону України „Про Державний реєстр виборців” для підготовки та проведення голосування на виборах Президента України, народних депутатів України, всеукраїнському референдумі орган ведення Реєстру в МЗС України складає на основі відомостей Реєстру списки виборців для кожної закордонної виборчої дільниці. При цьому до списку виборців на закордонній виборчій дільниці включаються виборці, виборча адреса яких відповідно до відомостей Реєстру відноситься до цієї виборчої дільниці.

 Таким чином, до списку виборців на закордонній виборчій дільниці включаються виборці не у зв’язку з їх перебуванням на консульському обліку, а за їх виборчою адресою, яка відповідно до відомостей Реєстру відноситься до цієї виборчої дільниці.

Порядок формування списку виборців

Для кожної виборчої дільниці формується окремий список виборців на підставі даних Державного реєстру виборців.

Перевірити інформацію про адресу своєї виборчої дільниці  можна на веб-сторінці Державного реєстру виборців (www.drv.gov.ua) – сервіс «Особистий кабінет виборця».

Зміни до списку виборців (в т.ч. адресу виборчої дільниці) можна внести до 19 травня (за київським часом). З огляду на різницю в часі між Україною та Австралією закликаємо громадян зареєструватись для голосування заздалегідь.

 Громадянин України, який проживає або перебуває в період підготовки та проведення виборів за межами України, реалізує своє право голосу на виборах на загальних підставах, незалежно від правових підстав перебування на території іноземної держави, а також перебування чи не перебування на консульському обліку.

Беручи до уваги викладене вище, констатуємо, що чинним законодавством України забезпечено у повній мірі можливість участі у виборчому процесі всім громадянам України, які постійно проживають або тимчасово перебувають за кордоном.

 Положеннями статей 19, 20 Закону встановлено, що виборець, який проживає чи перебуває за межами України, може звернутися до відповідної закордонної дипломатичної установи щодо свого включення до Реєстру, зміни його персональних даних у Реєстрі, в тому числі щодо зміни виборчої адреси, а також чітко визначено порядок звернення.

 Відповідну інформацію, включаючи форми заяв, розміщено на веб-сайті МЗС України у розділі „Консульські питання. Голосування громадян України за кордоном. До уваги громадян України, які постійно або тимчасово проживають за кордоном” за адресою: http://www.mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/golsua.htm

 При цьому слід врахувати, що частиною десятою статті 44 Закону України „Про вибори народних депутатів України” чітко визначено, що у день голосування зміни до уточненого списку виборців на закордонній виборчій дільниці можуть вноситися виключно шляхом виправлення неточностей та технічних описок, і не передбачається внесення до нього нових виборців.

 Просимо врахувати, що, зважаючи на надзвичайно стислі терміни формування списків виборців, встановлені положеннями Закону, відповідні заяви мають подаватися виборцями заздалегідь.

 З питань свого включення до Реєстру, зміни персональних даних у Реєстрі, в тому числі щодо зміни виборчої адреси можна звернутися до консульського відділу Посольства, за адресою: 12 поверх, 60 Маркус Кларк Стріт, Канберра, Австралійська Столична Територія 2601  (Level 12, 60 Marcus Clarke Street, Canberra, ACT 2601). Телефон +612 62472182, електронна пошта: [email protected] або на гарячу лінію +614 8823 1640.

25 травня 2014 року за вказаною адресою на закордонній виборчій дільниці №900001, утвореній при Посольстві, з 8 години ранку до 20 години вечора за місцевим часом без перерви відбудеться голосування на виборах Президента України.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux