• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Найголовніше з внутрішньополітичних реформ 25-29 січня
Опубліковано 03 лютого 2016 року о 06:20

28 січня відбулася презентація проекту «Моніторинг сприйняття прогресу реформ», ініційованого проектним офісом Національної ради реформ. Концепція проекту спрямована на вимірювання громадської думки щодо загальних запитань довіри до органів влади, поінформованості та помітності прогресу реформ на щомісячній основі (по 3 з 18 пріоритетних реформ).

 

Повний звіт «Моніторингу сприйняття прогресу реформ» розміщено за наступним посиланням: http://reforms.in.ua/ua/news/mayzhe-polovyna-ukrayinciv-vvazhayut-shcho-decentralizaciya-vyrishyt-problemu-nerivnomirnogo

 

Децентралізація

 

27 січня у рамках реформи з децентралізації ВРУ ухвалила Закон «Про внесення змін до ст.149 Регламенту Верховної Ради України», який передбачає процедуру внесення змін до Конституції України.

 

Довідково: ухваленим законом пропонується врегулювати процедурне питання шляхом внесення змін до частин третьої, шостої та восьмої статті 149 Регламенту Верховної Ради України, уточнивши, що: новообрана Верховна Рада України може розглядати питання про прийняття законопроекту про внесення змін до Конституції України, який відповідно до статті 155 Конституції України був попередньо схвалений парламентом попереднього скликання, але голосування щодо прийняття якого як закону не проводилося. Також, Верховна Рада України може прийняти законопроект, передбачений статтею 155 Конституції України, за умови, що законопроект за висновком Конституційного Суду України визнаний таким, що відповідає вимогам статей 157, 158 Конституції України, та Конституційний Суд України не висловив щодо нього застережень, і цей законопроект відповідно до статті 155 Конституції України був попередньо схвалений Верховною Радою цього ж скликання на попередній черговій сесії Верховної Ради.

 

У рамках децентралізації повноважень ЦОВВ КМУ внесено зміни у порядок створення освітніх округів, а також визначено умови функціонування загальноосвітніх навчальних закладів.

 

Довідково: прийняті зміни дадуть ширші повноваження об’єднаним територіальним громадам, органам місцевого самоврядування і районного рівня самим вирішувати питання структури мережі загальноосвітніх навчальних закладів. Опорні загальноосвітні навчальні заклади, що створюватимуться на місцях, будуть оснащені сучасною матеріально-технічною базою, зокрема, кабінетами фізики, хімії, біології, географії, математики, навчальними комп’ютерними комплексами, мультимедійним обладнанням тощо.

 

 

27 січня КМУ ухвалив Постанову, яка впорядковує структуру МДА (місцевих державних адміністрацій), зокрема ОДА (обласних державних адміністрацій), відповідно до чинної системи ЦОВВ. Постанова значно досконалює координацію взаємодії органів місцевої та центральної влади та окреслює зрозумілу зону відповідальності місцевих адміністрацій.

 

 

 

Судова реформа

28 січня ВРУ прийняла Постанову «Про включення до порядку денного третьої сесії Верховної Ради України восьмого скликання законопроекту про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя) і про його направлення до Конституційного Суду України». Це стало позитивним кроком на шляху до глибинної реформи судової гілки влади і відновлення до неї довіри.

 

Енергоефективність

 

КМУ представлено План державної ефективності України, яким визначено пріоритетні напрями держави в енергетичній сфері на 2016 р.

Презентація за посиланням: http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=248793762&cat_id=246711250

 

Боротьба з корупцією

30 січня у Міністерстві юстиції України відбудеться чергове засідання конкурсної комісії з відбору кандидатів на посади членів Національного агентства з питань запобігання корупції.

 

Соціальний захист дітей

 

26 січня ВРУ прийняла законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми».

 

Довідково: Законопроект було розроблено з метою удосконалення системи забезпечення прав дітей в Україні, шляхом удосконалення механізмів та процедур прийняття рішень щодо захисту дитини за місцем її фактичного перебування, розвитку соціальних послуг з підтримки сімей з дітьми, які потрапили в складні життєві обставини, постраждали внаслідок воєнний дій чи збройних конфліктів. Законопроект передбачає внесення змін та доповнень до 9 чинних законів України та приводить норми діючого законодавства у відповідність до Конвенції ООН про права дитини.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux