За словами посла, одним із ключових елементів забезпечення процесу деокупації є відновлення прав корінного народу Криму – кримських татар.
«Сьогодні ми започатковуємо важливий механізм консультацій серед представників країн та міжнародних організацій, які виступили співавторами резолюцій Генасамблеї ООН щодо забезпечення прав людини в Криму. Наше завдання - сприяти імплементації положень згаданих резолюцій, які у підсумку повинні сприяти процесу деокупації Криму», - наголосив у своєму виступі під час презентації платформи посол України в Австралії Микола Кулінич.
За словами посла , одним із ключових елементів забезпечення процесу деокупації є відновлення прав корінного народу Криму – кримських татар.
«Тема захисту прав корінних народів є особливо близькою і зрозумілою Австралії. Трагізм долі кримських татар – корінного населення півострова - важко перебільшити. Беручи до уваги те, що цього року Україна та Австралія розпочинають своє членство у Раді ООН з прав людини, особлива увага буде приділена саме захисту прав корінних народів», - сказав посол.
Серед заходів, які за підтримки країн-співавторів резолюцій ООН «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим і місті Севастополь» 2016-2017 років, українська дипустанова має намір провести в Австралії, – низка наукових конференцій, експертних дискусій, посилення взаємодії з правозахисними організаціями щодо визволення політичних в’язнів, розширення інформаційної кампанії щодо ознайомлення австралійців з ситуацією у Криму, а також мобілізація ресурсів української громади Австралії.
«Ми - українці Австралії - у своїй більшості є переміщеними особами, які тікали від радянського тоталітаризму. Ми не можемо залишити без допомоги тих, хто сьогодні страждає від агресивної політики РФ», - наголосив представник керівництва Союзу українських організацій Австралії, координатор громадської платформи «Друзів деокупації Криму в Австралії» Мар’ян Ткачук.
Українська соціолог і дослідник, член Несторівської групи Вікторія Бриндза, яка також взяла участь у заході, наголосила на важливості розуміння глобального характеру проблеми.
«Говорячи про деокупацію Криму, важливо розуміти, що ми маємо на увазі не лише територію, а й людей», - підкреслила вона.
Учасники дискусії, серед яких Регіональний представник Ради ООН з прав людини в Австралії Томас Альбрехт, представники посольств Естонії, Грузії, Словенії, Нідерландів, Австрії, Болгарії, Португалії та інших, підтримали українську ініціативу і висловили готовність активно долучатися до заходів посольства України в Австралії на згаданому напрямку.
Міжнародна платформа «Друзі деокупації Криму» - неформальне відкрите об’єднання зацікавлених країн, неурядових організацій (міжнародних та українських, що працюють у сфері прав людини), впливових політичних лідерів, спрямоване на забезпечення активної підтримки та просування зусиль України щодо відновлення державного суверенітету над тимчасово окупованим Кримом.