• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Посол України виступив з публічною лекцією в Університеті Західного Сіднея
Опубліковано 16 травня 2018 року о 03:48

Публічна лекція Посла України в Австралії М.Кулініча на тему «Україна та Європа. Сьогодні і завтра» пройшла в Університету Західного Сіднея 

Доповідь посла ґрунтувалася на досягненнях України у зближенні з ЄС та НАТО, внутрішніх трансформаціях, поступах у реформах та позитивних прогнозах економічного зростання. Окремо було окреслено питання доданої вартості, яку може привнести Україна у безпеку і розвиток європейських інституцій.

Наголошувалося на ролі РФ, яка активно спекулює на внутрішніх і зовнішніх викликах як всередині України, так і всередині Європи, намагаючись поглибити і загострити ці протиріччя.

"Всі добре знають, як діє РФ в інформаційному полі, у сфері псевдопідтримки своїх громадян в країнах Європи, у сфері підтримки радикальних націоналістичних рухів, у кіберсфері, створюючи штучну напругу на кордонах ЄС і НАТО, втручаючись у виборчі процеси у демократичних країнах. Це робиться для того, щоб дискредитувати західні цінності, ідею єдиної Європи, сильного НАТО як в очах самих європейців, так і в очах тих, хто прагне стати частиною єдиної європейської сім’ї", - сказав посол.

Кулініч наголосив, що відколи Путін прийшов до влади, він намагається поставити під сумнів західні цінності. Путінська Росія бореться не лише з державами чи об’єднаннями держав, а із західним типом схвалення рішень, із західною риторикою.

"ЄС сьогодні хвилює те, що нові потенційні члени принесуть нестабільність і проблеми. Цю карту активно розігрує РФ через інформаційну пропаганду та через намагання дискредитувати безпекову політику ЄС і військову спроможність НАТО. Але саме РФ дестабілізує ситуацію. Два роки тому Росія перетворила Крим із теплого морського курорту на військову базу з ядерною зброєю. Враховуючи стратегічне розташування Криму, цей курс радикально змінює баланс сил у Чорному морі, що прямо загрожує країнам-членам НАТО. Саме РФ сприяла поглибленню гуманітарної кризи в Сирії, що наводнило Європу біженцями. Саме вона розв’язала конфлікт на кордоні ЄС, підтримуючи радикальні рухи на сході України, що призвело до загибелі громадян ЄС та Австралії, які були у збитому малайзійському Боїнгу", - наголосив посол.

Лейтмотивом лекції стало твердження, що Україна наразі прагне не стільки формального членства у згаданих престижних інституціях, а досягнення такого рівня стандартів, які відповідають членству в ЄС.

«Україна проклає свій шлях до європейських стандартів в умовах збройної агресії з боку найближчого сусіда, трансформації власної свідомості щодо важливості проведення глибинних реформ  та в умовах інституційної кризи самої Європи. Однак наш європейський вибір залишається непохитним. Оскільки євроінтеграція для України – це не просто гасло, а повернення до своєї цивілізаційної автентичності», – заявив Микола Кулуніч.

Він визнав, що ейфорія, яка панувала в українському суспільстві після Революції гідності щодо того, що приєднання до Європи буде швидким і безболісним, пройшла, і народ зрозумів, що європейська інтеграція це не одномоментний рух, а глибинний процес і наш поступ залежить від фундаментальних внутрішніх перетворень.

«Пройшло чотири роки після Революції гідності. Чотири дуже важкі роки для України, але її курс до Європи залишився незмінним, незважаючи на зміни у світі та Європі. Україна зробила свій вибір і готова захищати те, що належить їй поправу», - сказав професор Кулініч.

Посол розповів про основні досягнення України на європейському шляху, зокрема укладення Угоди про Асоціацію з ЄС, Угоди по безвізовий режим, поступ у боротьбі з корупцією та позитивні прогнози економічного зростання.

Участь у заході взяли представники експертного та наукового середовища, слухачі та викладачі навчального закладу, австралійські ЗМІ та українська громада Сіднея.
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux