Євроінтеграція українського агросектору та його адаптація до умов і стандартів Євросоюзу є одним з головних векторів роботи Уряду. Про це заявив Міністр аграрної політики та продовольства Олексій Павленко, звітуючи про 100 днів роботи.
За словами міністра, сільське господарство - це галузь, яка зберігає позитивну динаміку зростання і є однією з ключових для економіки України.
Наразі ведеться активна робота над створенням Єдиної комплексної Стратегії розвитку сільського господарства та сільських територій на 2015-2020 роки. Даний процес підтримується Єврокомісією та міжнародними донорами.
"Створено 8 робочих груп, діяльність яких охоплює всю сферу реформування сільського господарства - наголошує Олексій Павленко. - Українське законодавство адаптується до положень ЄС".
Він підкреслив, що спільно з представниками ЄС та бізнесу розробляються проекти шести законів щодо врегулювання відносин у сфері безпечності харчових продуктів. Стимулюється перехід підприємств на нові стандарти виробництва, отримання дозволів на експорт.
Разом із тим Уряд посилює міжнародну співпрацю та має намір збільшити експорт, розширити асортимент і географію ринків збуту для продукції вітчизняних аграріїв. Наразі готуються угоди про вільну торгівлю з понад дев'ятьма країнами світу, серед яких Канада, Туреччина, Сербія, В'єтнам, Ізраїль.
За 100 днів реформування галузі досягнуті позитивні результати. «Ми скасували 14 дозвільних документів, 6 ліцензій, внесли понад 50 змін. Загальний ефект — майже 5 млрд. грн. для нашої економіки», — повідомив Олексій Павленко.
Вести агробізнес в Україні стане ще легше. У планах Мінагрополітики скасувати ще до 10 дозвільних процедур, що ускладнюють роботу в аграрній сфері та 6 — у харчовій промисловості.