Законодавчі ініціативи Уряду дадуть можливістьУкраїні підвищити показники легкості ведення бізнесу та покращити інвестиційнийклімат. Про реформування відносин між державою і підприємцями в Україні розповілиГлава Уряду Арсеній Яценюк та профільні міністри на відкритому засіданні Урядув середу, 18 березня.
За словами Прем'єр-мінстра, п’ять урядових проектів законів з дерегуляції уже пройшли перше читання у Верховній Раді і найближчими днями будуть ухвалені.
Зокрема, у квітні Уряд запроваджує роботу онлайн-сервісу, який дозволить підприємцям отримувати найбільш поширені документи через Інтернет і не простоювати у чергах в різних відомствах.
Міністр юстиції Павло Петренко наголосив, що проведено аудит таких ініціатив Мін'юсту, який показав, що Україна має перспективи піднятися в загальному рейтингу Doing Business на 20 пунктів.
Він нагадав, що у минулому році Україна вперше увійшла до першої сотні країн рейтингу Doing Business.
Глава Уряду Арсеній Яценюк підкреслив, що завдяки реалізації урядових законів у рейтингу легкості процедури реєстрації бізнесу Україна зможе піднятися з 76-го на 12 місце у світі, щодо реєстрації власності – з 59-го на 35 місце, щодо вирішення питання неплатоспроможності – з 142-го на 108-ме, щодо забезпечення виконання контрактних процедур – з 43-го на 27 місце.
Крім того, Уряд прийняв план подальшого спрощення чи скасування бюрократичних процедур. Серед понад ста нових ініціатив, які представив Міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавічус, пропонується зменшити кількість обов'язкових документів, необхідних для експортно-імпортних операцій, щоб строки оформлення експорту скоротилися з 29 до восьми днів, а імпорту – з 28 до 11.
Міністр юстиції Павло Петренко додав, що за прогнозами експертів, до 2020 р., якщо покращені показники ведення бізнесу будуть зберігатися, це дасть можливість створити додатково близько 50-70 тис. робочих місць. А також залучити в Україну інвестиції в сумі близько 30 млрд. доларів.